Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Τα ίδια λένε και κάτι γερμανικές εταιρείες κατασκευής αυτοκινήτων για τους Ιάπωνες και Κορεάτες , συνηθισμένοι να κοιτάνε την πλάτη τους στις πωλήσεις και στην αξιοπιστία μια από τα ίδια.
 
Τι σημαίνει αυτό για εσένα ?
Ότι αν σε μια κυνηγετική σεζόν μέσα κυνηγώντας διάφορα θηράματα πάρουμε μια Ρεμί και μια μπενελι χρησιμοποιώντας κοινή γκάμα φυσιγγίων όσο περισσότερων τόσο καλύτερα θα διαπιστώσεις τα αποτελέσματα και αν έχεις και σωστή αντίληψη θα δεις πολλά περισσότερα μιλαω για όπλα που είναι στα μετρα σού το Ρεμί το είπα τυχαία θα μπορούσε να είναι optima ,wintsister sx3 ,κάποιες browning κτλ εξαιρω αυτές με τον 18.35 αυλό και Κριό κάνες . Μιλώ για απείραχτα όπλα.
 
οκ Γιαννη εχεις την αποψη σου και ειναι σεβαστη 25 κορυφαιοι μηχανολογοι που ειναι στο τμημα σχεδιασμου κανουν οτι μπορουν γιανα βγαλουν τα ποιο χαλια βλητικα οπλα.Ειμαι σιγουρος οτι τους περιμενει το ταμειο ανεργιας
Δεν πάει έτσι πάει ότι βγάζουν το πιο αξιόπιστο και από τα ομορφότερα όπλα μόνο που κανείς μεγάλος σκοπευτής σε σοβαρό κυνήγι και δύσκολες συνθήκες δεν το προτιμά τώρα τα συμπεράσματα δικά σας.
 
Ότι αν σε μια κυνηγετική σεζόν μέσα κυνηγώντας διάφορα θηράματα πάρουμε μια Ρεμί και μια μπενελι χρησιμοποιώντας κοινή γκάμα φυσιγγίων όσο περισσότερων τόσο καλύτερα θα διαπιστώσεις τα αποτελέσματα και αν έχεις και σωστή αντίληψη θα δεις πολλά περισσότερα μιλαω για όπλα που είναι στα μετρα σού το Ρεμί το είπα τυχαία θα μπορούσε να είναι optima ,wintsister sx3 ,κάποιες browning κτλ εξαιρω αυτές με τον 18.35 αυλό και Κριό κάνες . Μιλώ για απείραχτα όπλα.
Είσαι σίγουρος ότι η Ρεμί θα βγάλει όλη τη σεζόν;
 
Δεν πάει έτσι πάει ότι βγάζουν το πιο αξιόπιστο και από τα ομορφότερα όπλα μόνο που κανείς μεγάλος σκοπευτής σε σοβαρό κυνήγι και δύσκολες συνθήκες δεν το προτιμά τώρα τα συμπεράσματα δικά σας.
Δεν είμαι μεγάλος σκοπευτής ,το κέφι μου προσπαθώ να κάνω απροβληματιστα.
 
Πολλά είναι αλλά κατά βάση ελαφρά φυσίγγια 28-30 έως 32 το πολύ γραμμάρια σκάγια,οπότε έχουν αντίστοιχα χαμηλό λάκτισμα.........
Βαγγελη τα ποιο δυνατα σκαμπιλια απο τσιχλοφυσιγγα τα εχω φαει .Αφου τα ξερεις τα πατανε τους γ.......νε τα πρεκια
 
Βαγγελη τα ποιο δυνατα σκαμπιλια απο τσιχλοφυσιγγα τα εχω φαει .Αφου τα ξερεις τα πατανε τους γ.......νε τα πρεκια
Να ξέρεις όμως μπορεί να μην σου ταιριάζει και το κοντάκι ειδικά αν σε χτυπάει στο ζυγωματικο αλλά και στον ώμο.......
Έχω ένα saint ettien becassier το οποίο πρώτα με κλωτσαγε σα μουλάρι και μόλις κατασκεύασα νέο κοντάκι στα μέτρα μου σταμάτησε να με κλωτσαει ακόμη και με 36 γραμμάρια σκάγια....... Υπ όψιν το όπλο είναι σκάρτο 2,7 κιλά........
 
Φίλε τα λάθη,τα πάθη και τα γούστα πληρώνονται...........
Αν κοιτάξουμε το χρήμα στο χόμπι μας ,να το κόψουμε τελείως να πάει στο διάολο για κυνήγι.........
Μην μου ξηγιεσαι βήτα και σκουλικιαρικα και μου γίνεσαι Καρμίρης......... Είπαμε λεφτά υπάρχουν!!!!
Από πάθη, δόξα τον Θεό !!! αγοράζω μια δικανάρα τον χρόνο με το ψάρεμα 🤣
 
Δεν πάει έτσι πάει ότι βγάζουν το πιο αξιόπιστο και από τα ομορφότερα όπλα μόνο που κανείς μεγάλος σκοπευτής σε σοβαρό κυνήγι και δύσκολες συνθήκες δεν το προτιμά τώρα τα συμπεράσματα δικά σας.
ποιος ειναι ο μεγαλος σκοπευτης? πως ξερεις οτι πισω απο το οπλο που κραταει δεν υπαρχεει βαλιτσακι με δολλαρια Εαν λες σοβαρο κυνηγι την χηνα και τον βαλτο ,ξερω πολυ κοσμο ελλαδα και εξωτ που κυνηγανε βαλτο με βενελλι και αλλους τοσους που κυνηγανε με αλλα οπλα και λοιπον τι εγινε Εγω κυνηγαω αποκλειστικα φασσα ,εχω κυνηγησει σε θερμοκρασιες με πολλα πολλα μειον Παντα το οπλο με εβγαζε ασπροπροσωπο τις αποτυχιες μου Γιαννη στο κυνηγι τις ριχνω στον εαυτο μου και ποτε στο οπλο,Εαν βαζεις ενα καλο φυσιγγι και επωμιζεις σωστα το οπλο θα κανει την δουλεια του ,
 
Κάποιον αμερικανό ίσως ή κάποιον Βέλγο Άγγλο
Ότι αν σε μια κυνηγετική σεζόν μέσα κυνηγώντας διάφορα θηράματα πάρουμε μια Ρεμί και μια μπενελι χρησιμοποιώντας κοινή γκάμα φυσιγγίων όσο περισσότερων τόσο καλύτερα θα διαπιστώσεις τα αποτελέσματα και αν έχεις και σωστή αντίληψη θα δεις πολλά περισσότερα μιλαω για όπλα που είναι στα μετρα σού το Ρεμί το είπα τυχαία θα μπορούσε να είναι optima ,wintsister sx3 ,κάποιες browning κτλ εξαιρω αυτές με τον 18.35 αυλό και Κριό κάνες . Μιλώ για απείραχτα όπλα.
Έχω μετρήσει πολλά σκάγια για εσένα με την "μεγάλη γκάμα φυσιγγίων".
Μέχρι και διάτρηση μέτρησα με το όπλο θρύλο.
Αν πίστευα ότι η benelli υστερεί κάπου θα την έστελνα για τσάι, βράδυ.
Κάτσε να έρθουν τα ατσάλια παντού να δεις σε ποιά χωματερή θα βρεθούν τα πειραγμένα όπλα και ποιές βλητικές "διαφορές" θα υπάρχουν.
 
Δεν πάει έτσι πάει ότι βγάζουν το πιο αξιόπιστο και από τα ομορφότερα όπλα μόνο που κανείς μεγάλος σκοπευτής σε σοβαρό κυνήγι και δύσκολες συνθήκες δεν το προτιμά τώρα τα συμπεράσματα δικά σας.
Μην πω καμιά κουβέντα για τους "μεγάλους σκοπευτές" τώρα αχαχαχα
Να πάνε να μετρήσουν συγκέντρωση και διάτρηση κεντρική και περιφερειακή (που την επικαλούνται κιόλλας) αν ξέρουν πως να το κάνουν και μετά να έρθουν να μας παρουσιάσουν τα στοιχεία.

Αλλά προτιμούν να διηγούνται ιστορίες για αγρίους περί βλητικής υπεροχής στο πεδίο και τουφεκιών στα 100m.
Ανέξοδα, άκοπα και χωρίς να χάνουν χρόνο ... όλο και κανένας χάνος θα βρεθεί να τους πιστέψει.
 
Μην πω καμιά κουβέντα για τους "μεγάλους σκοπευτές" τώρα αχαχαχα
Να πάνε να μετρήσουν συγκέντρωση και διάτρηση κεντρική και περιφερειακή (που την επικαλούνται κιόλλας) αν ξέρουν πως να το κάνουν και μετά να έρθουν να μας παρουσιάσουν τα στοιχεία.

Αλλά προτιμούν να διηγούνται ιστορίες για αγρίους περί βλητικής υπεροχής στο πεδίο και τουφεκιών στα 100m.
Ανέξοδα, άκοπα και χωρίς να χάνουν χρόνο ... όλο και κανένας χάνος θα βρεθεί να τους πιστέψει.
Πηστευω ότι αυτό που γραφής δεν ισχύει για τον δάσκαλο( λεονιδα) που έχει γράψει για βλιτηκη υπέροχη της v3….
 
Πηστευω ότι αυτό που γραφής δεν ισχύει για τον δάσκαλο( λεονιδα) που έχει γράψει για βλιτηκη υπέροχη της v3….
Ναι αυτο για τις Ρεμι που εχει συζητηθει επανειλημμενα ειναι αστικος μυθος? Η αν υπαρχει καποια διαφορα που οφειλεται?
 
Ναι αυτο για τις Ρεμι που εχει συζητηθει επανειλημμενα ειναι αστικος μυθος? Η αν υπαρχει καποια διαφορα που οφειλεται?
Κοιτά αν πηστευω αυτά που γράφουν εδώ όσοι ρίχνουν με ρεμ η beretta οπτιμα η browning και βλέπουν υπέροχη μαλλον η έχουν πιει τσιπούρα η έχουν παρέσθησεις άλλοι εξηγήσει δεν μπορώ να δοσο… τώρα ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει ότι του γουσταρη όπως είπε και ένας σοφός!!!!!! η γνώμες είναι σαν της π@@@@@ ο καθένας έχει και από μια
 
Πηστευω ότι αυτό που γραφής δεν ισχύει για τον δάσκαλο( λεονιδα) που έχει γράψει για βλιτηκη υπέροχη της v3….
Τον Λεωνίδα τον ακούω με προσοχή.
Η βλητική υπεροχή είναι κάτι στο οποίο διαφωνούμε, ίσως το μοναδικό.
Δεν την κράτησε όμως γιατί ήταν ζημιάρα ... άρα καταλαβαίνεις ότι η βλητική υπέροχή έρχεται πάντα τελευταία και καταϊδρωμένη,
 
Τον Λεωνίδα τον ακούω με προσοχή.
Η βλητική υπεροχή είναι κάτι στο οποίο διαφωνούμε, ίσως το μοναδικό.
Δεν την κράτησε όμως γιατί ήταν ζημιάρα ... άρα καταλαβαίνεις ότι η βλητική υπέροχή έρχεται πάντα τελευταία και καταϊδρωμένη,
Ολλα βγάζουν ζημιές βασιλη … η ρεμ λίγο παραπανο!!!του αρι που την τίναξε ένα χρόνο δεν του έβγαλε τίποτα δυο παιδιά που την έχουν εδώ τίποτα και αυτοί… ο παυλος που έχει ρίξει χιλιάδες φυσηγγια στο εξωτερικό με αυτήν δεν ξέρω να του έβγαλε κάτι..
 
Κοιτά αν πηστευω αυτά που γράφουν εδώ όσοι ρίχνουν με ρεμ η beretta οπτιμα η browning και βλέπουν υπέροχη
Μόνο λένε ... δεν δείχνουν (η συντριπτική πλειοψηφία τουλάχιστον) και πολύ καλά κάνουν γιατί πιθανόν θα χάσουν τον χρόνο τους ;)
Εγώ τον έχασα (τον χρόνο μου) και δεν είδα διαφορές ούτε σε διάτρηση ούτε σε συγκέντρωση.
Και δεν έχω ρίξει με 2 μόνο όπλα ...
Ποιόν να πιστέψω τώρα ?
Εμένα ή αυτούς ?
 
Last edited:
Back
Top