Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Το να λες σε κάποιον που είναι ευχαριστημένος με το όπλο του ότι πάσχει από βλητική αδυναμία και να θέλεις κιόλλας να το πιστέψει πρέπει να κάνεις πολύ περισσότερα από το να το λες απλά.
Έχεις δει πολλούς να το κάνουν ?
Όλοι έχουν από μια άποψη ... και εδώ ταιριάζει αυτό που είπε ο σοφός.

Οπότε ας ρίχνει ο καθένας με ότι τον καλύπτει και τελείωσε το θέμα.
 
Μην πω καμιά κουβέντα για τους "μεγάλους σκοπευτές" τώρα αχαχαχα
Να πάνε να μετρήσουν συγκέντρωση και διάτρηση κεντρική και περιφερειακή (που την επικαλούνται κιόλλας) αν ξέρουν πως να το κάνουν και μετά να έρθουν να μας παρουσιάσουν τα στοιχεία.

Αλλά προτιμούν να διηγούνται ιστορίες για αγρίους περί βλητικής υπεροχής στο πεδίο και τουφεκιών στα 100m.
Ανέξοδα, άκοπα και χωρίς να χάνουν χρόνο ... όλο και κανένας χάνος θα βρεθεί να τους πιστέψει.
Φίλε μη πεις γιατί μάλλον δεν έχεις κάτσει σε κάποιον δίπλα να δεις σκοτωματα έχω κάτσει σε αρκετούς που ήταν σκοπευτές και σε κάποιους που ήταν σκοπευτές αλλά όχι δίσκων θα καταλάβαινες κάποιες ντουφεκιες ότι μόνο αυτοί μπορούν να τις κάνουν ενώ ι άλλοι απλά χαλάνε φυσίγγια ή κοιτάνε και με όπλο αυτών που κοιτάνε και χαλάνε όχι δικό τους οι σκοπευτές που είναι συνάμα και κυνηγοί είναι σαν οδηγός αγώνων με εμάς και να προσπαθούμε να του πούμε ότι οδηγεί λάθος η λέει αρλουμπες .Εξαλου να ξέρεις ότι αυτοί δοκιμάζουν τα όπλα των εταιριών όχι εγώ και εσύ.
 
Τα ίδια λένε και κάτι γερμανικές εταιρείες κατασκευής αυτοκινήτων για τους Ιάπωνες και Κορεάτες , συνηθισμένοι να κοιτάνε την πλάτη τους στις πωλήσεις και στην αξιοπιστία μια από τα ίδια.
Ακριβώς μόνο για αξιοπιστία και μόνο ειδικά στα αυτοκίνητα γιατί από κρατήματα θα πας στα χωράφια
 
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι αλλο αυλο εχει η beretta και αλλο η benelli που ειναι του ιδιου ομιλου, ακομα και το δικανο της benelli δεν εχει τον ιδιο αυλο με τις καραμπινες.
Γιατί ξέρει η benelli κοιτώντας εδώ και 70χρονια άλλους σοβαρότερους κατασκευαστές ξέρει ποιος αυλός είναι ο καλύτερος ο οποίος όμως δεν έχει τα αναμενόμενα αποτελέσματα σε συνεργασία με το σύστημα λειτουργίας του αυτογεμους που παράγει .Ποιο απλό δε γίνεται.
 
Έχω μετρήσει πολλά σκάγια για εσένα με την "μεγάλη γκάμα φυσιγγίων".
Μέχρι και διάτρηση μέτρησα με το όπλο θρύλο.
Αν πίστευα ότι η benelli υστερεί κάπου θα την έστελνα για τσάι, βράδυ.
Κάτσε να έρθουν τα ατσάλια παντού να δεις σε ποιά χωματερή θα βρεθούν τα πειραγμένα όπλα και ποιές βλητικές "διαφορές" θα υπάρχουν.
Ότι και να γίνει τους Αμερικανούς στα αυτόματα σασμάν και την τετρακίνηση και στην κανη των αυτογεμων δεν θα τους φτάσουν ακόμη θέλουν χρονακια.Και όσο χρωμιώνουν δε θα τους φτάσουν ποτέ εκτός και αν λόγο κλιματικής αλλαγής φτάσουμε και έχουμε μόνιμα 10 με 20 βαθμούς κελσίου και ελάχιστα θηράματα για ντουφεκισμα.
 
Εξαλου να ξέρεις ότι αυτοί δοκιμάζουν τα όπλα των εταιριών όχι εγώ και εσύ.
Τα δοκιμάζω και εγώ ... μερικά τουλάχιστον.
Τι λέει η πιάτσα τώρα ?
Ποιό είναι το καλύτερο, με τι τσοκ και με τι φυσίγγι να κάνω μια δοκιμή.
V3 γιοκ, δεν μπορώ να βρω πουθενά.
 
ποιος ειναι ο μεγαλος σκοπευτης? πως ξερεις οτι πισω απο το οπλο που κραταει δεν υπαρχεει βαλιτσακι με δολλαρια Εαν λες σοβαρο κυνηγι την χηνα και τον βαλτο ,ξερω πολυ κοσμο ελλαδα και εξωτ που κυνηγανε βαλτο με βενελλι και αλλους τοσους που κυνηγανε με αλλα οπλα και λοιπον τι εγινε Εγω κυνηγαω αποκλειστικα φασσα ,εχω κυνηγησει σε θερμοκρασιες με πολλα πολλα μειον Παντα το οπλο με εβγαζε ασπροπροσωπο τις αποτυχιες μου Γιαννη στο κυνηγι τις ριχνω στον εαυτο μου και ποτε στο οπλο,Εαν βαζεις ενα καλο φυσιγγι και επωμιζεις σωστα το οπλο θα κανει την δουλεια του ,
Δεν θα σου γράψω ονόματα γιατί είναι γνωστοί όλοι και έχω κυνηγήσει μαζί με κάποιους είναι φίλοι και σε πληροφορω έχουν αλλάξει και παίρνουν ότι όπλο βγει ένας κοντραρισε την power bowr με την sx3 αχρωμιωτη φίλου σε διάτρηση και άλλαξε άποψη γιατί έλεγε ότι ήταν καλύτερη η power bowr και τώρα έχει και τη v3 η οποία μου λέει έχει τρομερές δυνατότητες δε πιάνεται .
 
Γιατί ξέρει η benelli κοιτώντας εδώ και 70χρονια άλλους σοβαρότερους κατασκευαστές ξέρει ποιος αυλός είναι ο καλύτερος ο οποίος όμως δεν έχει τα αναμενόμενα αποτελέσματα σε συνεργασία με το σύστημα λειτουργίας του αυτογεμους που παράγει .Ποιο απλό δε γίνεται.
Και η browning A5 αδρανειας ειναι αλλα εχει διευρυμενο αυλο, οπως και τουρκικο αντιγραφη benelli.
 
Γιατί ξέρει η benelli κοιτώντας εδώ και 70χρονια άλλους σοβαρότερους κατασκευαστές ξέρει ποιος αυλός είναι ο καλύτερος ο οποίος όμως δεν έχει τα αναμενόμενα αποτελέσματα σε συνεργασία με το σύστημα λειτουργίας του αυτογεμους που παράγει .Ποιο απλό δε γίνεται.
Τα κατάφεραν οι Τούρκοι δηλαδή και δεν μπορούν να το καταφέρουν οι Ιταλοί.
Ενδιαφέρουσα άποψη.

Τελικά ποιος αυλός βγάζει τις πιο σφιχτές και δυνατές τουφεκιές γιατί έχω μπερδευτεί.
Το 18,2 του Baikal, το 18,55 των Rem ή το 18,8 των Brow ?
 
Τα δοκιμάζω και εγώ ... μερικά τουλάχιστον.
Τι λέει η πιάτσα τώρα ?
Ποιό είναι το καλύτερο, με τι τσοκ και με τι φυσίγγι να κάνω μια δοκιμή.
V3 γιοκ, δεν μπορώ να βρω πουθενά.
Αυτό είναι το καλύτερο δυστυχώς με ένα 4* επάνω θα σκοτώνεις μέχρι 40μετρα χωρίς να ψάχνεις μαγικό φυσίγγι,αν υποστηρίζεις παραπάνω θα αλλάξεις τσοκ και θα δεις θαύματα.Οταν αξιωθω και δοκιμάσω την guerini θα πάρω και τον φίλο να φέρει την power bowr και τη v3 έτσι για τη πλάκα να ρίξουμε για κατανομές γιατί στο σχιστό δοκιμές διατρήσεων χλωμό αυτές θα τις κάνουμε στη Μάνη από Σεπτέμβρη.
 
Και η browning A5 αδρανειας ειναι αλλα εχει διευρυμενο αυλο, οπως και τουρκικο αντιγραφη benelli.
Η μπενελι έχει αναφέρει παλαιότερα ότι όλοι θα καταλήξουν στον 18.3 αλλά εγώ εκτός από αυτήν δε βλέπω καμιά με 18.3 και πλέον ελάχιστες με κώνο σαν τον δικό της 15mm .Ενώ στο δίκανο έβαλε 18.5 .
 
Τα κατάφεραν οι Τούρκοι δηλαδή και δεν μπορούν να το καταφέρουν οι Ιταλοί.
Ενδιαφέρουσα άποψη.

Τελικά ποιος αυλός βγάζει τις πιο σφιχτές και δυνατές τουφεκιές γιατί έχω μπερδευτεί.
Το 18,2 του Baikal, το 18,55 των Rem ή το 18,8 των Brow ?
Η 48 al με 18,3 χιχιχιχι
(Καθαρά κωμικοί λόγοι μη παρεξηγηθώ).
 
Τα κατάφεραν οι Τούρκοι δηλαδή και δεν μπορούν να το καταφέρουν οι Ιταλοί.
Ενδιαφέρουσα άποψη.

Τελικά ποιος αυλός βγάζει τις πιο σφιχτές και δυνατές τουφεκιές γιατί έχω μπερδευτεί.
Το 18,2 του Baikal, το 18,55 των Rem ή το 18,8 των Brow ?
Γιατί έχει βάλει κανείς κόντρα καμία τουρκική με μπενελι να μας πει αποτέλεσμα δε νομίζω κοίτα μη βγάζουν καλύτερες ντουφεκιες οι Τουρκάλες.Που έγιναν αδράνειας με αμερικάνικο αυλό και μεγάλους κώνους 7/9 εκ τσοκ και όλα τα καλουδια.
 
Γιατί έχει βάλει κανείς κόντρα καμία τουρκική με μπενελι να μας πει αποτέλεσμα δε νομίζω κοίτα μη βγάζουν καλύτερες ντουφεκιες οι Τουρκάλες.
Εδώ ο Λεό πούλησε τον αμερικάνικο βλητικό γίγαντα γιατί δεν δούλευε και μου λες για τούρκικα καραμπινομονόκανα ?

Έβαλε πάντως ένας μια φορά στο σκοπευτήριο και έλεγε ότι η beretta δεν μαυρίζει τα σκάγια στον πίνακα όπως το τούρκικο, αλλά τα ασπρίζει
🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 ... δεν σου κάνω πλάκα.

Μην κάνεις παρέα με σκοπευτές ... είναι ειδικοί στο να αδειάζουν τσέπες. 🤣 (ημιαστείο)
 
Last edited:
Το 18.55 δεν είναι των ρεμ μόνο είναι σε όπλα πολύ μεγάλων κατασκευαστών παγκοσμίως ,παλαιότερων browning,merkel,αγγλικών όπλων,ρωσικών όπλων που έχουν αφήσει ιστορία .Και για το λόγο του αληθές με ότι έχω διαβάσει και παρακολουθήσει 18.5/18.6 είναι οι καλύτεροι αυλοί που μπορεί να έχει ένα όπλο προσωπικη άποψη πάντα.
 
Βασίλη ο κάθε ένας φίλε πορεύεται με ότι κάνει καλύτερα τη δουλειά του και τον εξυπηρετεί ένας μπορεί και με ένα μονοκανο της πλάκας να ικανοποιείται,αυτό σημαίνει πως γιαυτον είναι το καλύτερο όπλο και καλά λέει εγώ δεν ικανοποιούμε όλο ψάχνω τρέλα είναι αυτή όπως ο Νίκος ψάχνει συνεχεία φυσίγγια ,απλά ψάχνω και ακούω απόψεις ανθρώπων που πραγματικά είναι κάτι καλύτερο από εμένα και καταλαβαίνουν περισσότερα για το αυτοκίνητο θα ακούσω τους οδηγούς αγώνων για τη μέση μου ένα ορθοπεδικό πολύ καλό για το ντουφέκι δύο τρεις φίλους σκοπευτές και όποιον αποδεδειγμένα έχω κυνηγήσει μαζί του και έχω δει τι κάνει και πόσο ειλικρινής είναι .Έτσι λειτουργώ και μέσα στο πέρασμα των χρόνων προσθέτω και τις δικές εμπειρίες μέσα στο καζάνι.
 
Back
Top