Benelli Team

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Μάνο όλα τα κάνει αυτός που βρίσκεται πίσω από το κοντάκι φίλε μου.οταν τ όπλο είναι στα μέτρα σου και ασχοληθείς γίνονται τα πάντα.ειναι πολύ απλο
Πως εξηγείς ότι άνθρωποι που ξέρουν καλά τι κανουν πίσω από το κοντάκι ο ένας γράφει και εδώ ότι κυνηγούν με άλλα όπλα ενώ μπορούν να έχουν οποία καραμπίνα θέλουν ,όταν μου λύσετε την απορία θα καταλάβετε και τι κάνει το κάθε τί.
 
Η Μπενελα προσεγγίζει την αγορά με συγκεκριμένο τρόπο.
Δεν απαξιώνει τα προϊόντα της.
Είναι ακριβή είναι όμως και προσεγμένη- προσεκτικη σ' αυτό που δίνει.
Κρατώντας ψηλά τις τιμές "περνάει"στον καταναλωτή την βεβαιότητα ότι αποκτά κάτι ανώτερο από τον ανταγωνισμό.
Δεν είναι ψέματα,τουλάχιστον σε ότι αφορά την ποιότητα κατασκευής,την σχετική αξιοπιστία και την φινέτσα.
Κάποτε,ίσως ήταν ακόμη καλύτερη.
Σήμερα ,όλα τα προϊόντα έχουν υποστεί "εκπτώσεις" στον βωμό της μείωσης του κόστους παραγωγής.
 
Χαρτί κουζίνας με λίγο azax και κάντο δυό κατεβασιές να γυαλίσει( η φθηνή λύση).
Πρωτη φορα το ακουω αυτο
Θα κανω οτι δεν το ακουσα ομως για την ψυχικη μου υγεια
Η γυναικα μου εχει μανια με το καθαριστικο αυτο! .big smile.
4-4 τα περνει απο τηλο σουοερ μαρκετ
Αφου της ειπα να μιλησω με τον εισαγωγεα να μας φερνει κιβωτιο.sarcastic.
Ετσι και της τελειωσει ειναι λες και περνεις απο αντρα την μπριζολα απο το πιατο του!!!!
Παθαινει αμοκ!

Αν καταλαβει οτι περνω το ajax για να καθαρισω το οπλο την εχω αξια να εξαφανισει το οπλο απο το σπιτι.sarcastic.
 
Για όλα που είπες έχω θέμα με τη τιμή.για μένα αυτές οι τιμές δεν δικαιολογούνται αλλά είπαμε marketing και πωλήσεις.οσο ο κόσμος αγοράζει δεν έχουν λόγο να κόψουν.θα σου πω και κάτι τ οποίο το βρήκα κατά τύχη.η μου που πήρα στην Ιταλία η τιμή καταλογου της είναι πιο ακριβή απ' ότι ελλαδα
Εγω απ την άλλη θεωρώ πώς δικαιολογούνται 100% τα συν σε ευρώ σε ότι προσθέτουν σε ένα όπλο, είτε αφορά προστασία, αισθητική, άνεση ή "βλητική βελτίωση"
Απλά υπολόγισε σε μια απλή benelli βάζοντας όλα αυτά τι κόστος συν μπορεί να επιφέρουν. Το αν έχουν ουσία είναι άλλο θέμα, και όχι δεν αλλάζουν το αποτέλεσμα στο κυνήγι, αλλά εκεί μπαίνει και ο άλλος παράγοντας στο τι αποζητά ο καθένας απ το κυνήγι και όχι μόνο. Οι καραμπίνες είναι και κομμάτι του εαυτού μας, δεν είναι μόνο για κυνήγι,είναι και το παιχνιδάκι μας, η καψούρας μας.
Αν ήταν αυτοσκοπός το θήραμα, θα είχαμε όλοι απο μια πολύ απλή και φθηνή επιλογή για να γεμίζει το κατσαρόλι.
 
Marochi vero δείτε την ψάξτε χαρακτηριστικά και πείτε μου που υστερεί από μια πανάκριβη benelli
Μπορεί να υστερεί μπορεί και όχι.Ο άλλος δεν θα πάει να πάρει την vero μόνο και μόνο μην του βγει μάπα το καρπούζι.Και μετά ίσως δεν φύγει και εύκολα αν μπει αγγελία.
Οπότε κάποιος προτιμά να δώσει τα παραπάνω λεφτά για να πάρει μια benelli που όπως και να το κάνουμε έχει αποδείξει τι όπλα βγάζει.
Ίσως γαμει και δέρνει η vero αλλά δεν είναι καιρος για πειραματισμούς.Αποψη μου
 
Μπορεί να υστερεί μπορεί και όχι.Ο άλλος δεν θα πάει να πάρει την vero μόνο και μόνο μην του βγει μάπα το καρπούζι.Και μετά ίσως δεν φύγει και εύκολα αν μπει αγγελία.
Οπότε κάποιος προτιμά να δώσει τα παραπάνω λεφτά για να πάρει μια benelli που όπως και να το κάνουμε έχει αποδείξει τι όπλα βγάζει.
Ίσως γαμει και δέρνει η vero αλλά δεν είναι καιρος για πειραματισμούς.Αποψη μου
Οι επιτυχίες και οι ανακαλύψεις έρχονται από αυτούς που τολμούν ποτέ από αυτούς που βαδίζουν στη πεπατημένη
 
Οι επιτυχίες και οι ανακαλύψεις έρχονται από αυτούς που τολμούν ποτέ από αυτούς που βαδίζουν στη πεπατημένη
Συμφωνώ αλλά για όχι ένα κομμάτι σίδερο με ξύλο να πάω να "πετάξω" λεφτά.Δεν πάω για πρωταθλητισμό.Απλα θέλω οπότε πατάω την σκανδάλη να κάνει μπαμ.
Είναι πολύ απλό, αν έχεις και ένα κοντάκι κάπως στα μετρα σου τα σκάγια θα πάνε εκεί που πρέπει και πέσει το θήραμα.
Τώρα αν θέλουμε να ντουφεκαμε στα 50-60 μέτρα και ψάχνουμε και την παραμικρή λεπτομέρεια στην κάννη δεκτό.Αλλα αναλογισου ποσα θηράματα θα φάνε μόλυβι και θα πέσουν παρακάτω να τα φάνε η αλεπες.
 
Νιρβάνα ξε Νιρβάνα κακό είναι να είσαι ικανοποιημένος από το όπλο σου ;Έτσι πας παρακάτω το ψάχνεις με τα φυσίγγια σου ,με την τεχνική σου ,μην μείνεις κολλημένος στο Α.
Τι ειπες τωρα ρε φιλε σε εναν ανθρωπο που εκθειαζει τις αμερικανικες κανες εχει παρει 500 αμερικανικα τουφεκια δεν εχει κρατησει κανενα ! Κυνηγαει με ιταλικο αυτη τη στηγμη !! Ετοιμαζεται να το πουλησει και αυτο ! Αλλα κατα τα αλλα "βλεπει" αποτελεσματα που δεν βλεπουν οι αλοι ( κατι σαν την ζαν νταρκ) ! Στο χωριο μου λενε τις κοντης τις ψωλης οι τριχες τις φταινε!! Οταν βγαλετε ακρια με τα λεγομενα αυτα νας μας πειτε τι ψυχοφαρμακα πηρατε να παρουμε και εμεις μπας και καταλαβουμε !!
 
Πρωτη φορα το ακουω αυτο
Θα κανω οτι δεν το ακουσα ομως για την ψυχικη μου υγεια
Η γυναικα μου εχει μανια με το καθαριστικο αυτο! .big smile.
4-4 τα περνει απο τηλο σουοερ μαρκετ
Αφου της ειπα να μιλησω με τον εισαγωγεα να μας φερνει κιβωτιο.sarcastic.
Ετσι και της τελειωσει ειναι λες και περνεις απο αντρα την μπριζολα απο το πιατο του!!!!
Παθαινει αμοκ!

Αν καταλαβει οτι περνω το ajax για να καθαρισω το οπλο την εχω αξια να εξαφανισει το οπλο απο το σπιτι.sarcastic.
Το καθαριστικό δεν πρέπει να έχει λιπαντικες και προστατευτικες ιδιότητες;
 
Τελικά τι φταίει στα benelli ? Η τιμή ή η βλητική ?
Τίποτα από τα δύο.
Αφού όλοι έχουν από μία τουλάχιστον.
Απλά βγάζουν την φήμη ότι δεν σκοτώνουν για να τα κονομάνε τα μαστόρια από απροβλημάτιστα όπλα.
Λέγε λέγε, εεε κάποιοι θα βρεθούν να πέσουν στην παγίδα.
 
Τι ειπες τωρα ρε φιλε σε εναν ανθρωπο που εκθειαζει τις αμερικανικες κανες εχει παρει 500 αμερικανικα τουφεκια δεν εχει κρατησει κανενα ! Κυνηγαει με ιταλικο αυτη τη στηγμη !! Ετοιμαζεται να το πουλησει και αυτο ! Αλλα κατα τα αλλα "βλεπει" αποτελεσματα που δεν βλεπουν οι αλοι ( κατι σαν την ζαν νταρκ) ! Στο χωριο μου λενε τις κοντης τις ψωλης οι τριχες τις φταινε!! Οταν βγαλετε ακρια με τα λεγομενα αυτα νας μας πειτε τι ψυχοφαρμακα πηρατε να παρουμε και εμεις μπας και καταλαβουμε !!
Υπάρχει και ιταλική αχρωμιωτη ας είναι με 18,4 και μεγάλο κώνο αγωνιστική σκανδάλη σε βάρος με τέτοια κυνηγάω φίλε όχι με της σειράς έχω κερασει αρκετούς ψυχοφαρμακα σε καρτερία και στο τελείωμα της μέρας όταν αδειαζαμε τα σακίδια που οι περισσότεροι δε τα άδειαζαν η διαφορά μας η μεγάλη είναι ότι όταν αστοχω γνωρίζω τι φταίει και δε μου φταίει ποτέ το κακό μάτι που με είδε το πρωί .Καλημέρα και είπαμε ο κάθε ένας ότι γουστάρει κρατά και ρίχνει απλά κάποιοι έχετε σύνδρομο το δικό μου είναι το καλύτερο και είστε κολλημένοι με κάτι εγώ δε κολάω με τίποτε.
 
Ρε παιδιά δεν χρειάζονται ειρωνείες ούτε τίποτα.Η αποψη του καθένα είναι σεβαστή.
Δεν χρειάζεται να προσπαθούμε να αλλάξουμε γνώμη σε κάποιον.
Οι περισσότεροι εδώ μέσα μου ρίχνετε από 15-20 χρόνια αλλά κάνετε σαν παιδιά.
Γιατί ντε και καλά πρέπει να πείσουμε τον άλλο ότι λέει μ@λακίες?
 
Να προσθέσω ότι η άποψη μου είναι αν ασχολησε και τόσο με κάννες τσοκ φυσίγγια κτλ κτλ χάνετε και η μαγεία.
Στο κάτω κάτω ας γλιτώσει και κανένα θήραμα.Δεν έγινε και κατι
Ευχαριστουμε πολυ τους κατοχους benelli που φροντιζουν να μενουν θηραματα να βρισκουμε οι υπολοιποι........😁😁😁😁😁😁😁
 
Μάνο όλα τα κάνει αυτός που βρίσκεται πίσω από το κοντάκι φίλε μου.οταν τ όπλο είναι στα μέτρα σου και ασχοληθείς γίνονται τα πάντα.ειναι πολύ απλο
Τα απλά δεν πείθουν, δυστυχώς.
Αυτό που είπες είναι όλη η ουσία.
Αλλά ποιος να καταλάβει ότι είναι τόσο απλό ;
 
Back
Top