BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Έχω ξαναγράψει ότι είναι ένα θέμα που δεν εξαντλείται με λίγες αράδες. Σίγουρα υπάρχουν πάρα πολλοί συνάδελφοι του φόρουμ (μικρότεροι ηλικιακά) αλλά με περισσότερη πείρα από εμένα στα θέματα αυτά. Παρέλαβα και εγώ το bell και με αφορμή την έλλειψη σκοπευτηρίου στο νησί δοκιμές με την έναρξη και όπως λένε στο νησί μου (κοντός ψαλμός αλληλούια )Θέλω όμως να παραδεχθώ την άψογη συνεργασία του κ. Σωτηρόπουλου μιας και αρκετοί από εσάς αναφέρεστε συχνά - πυκνά (στις χάρες) που έχει ο ανωτέρω ως γνώστης του αντικειμένου. Άλλωστε αυτό φαίνεται και στην ενότητα αυτή με τις εμπεριστατωμένες απαντήσεις του και όχι μόνο..........
IMG_20170810_170802.jpg
[/url][/IMG]
 
Ένα σούπερ καρ ειναι ένα σούπερ καρ αλλά με τεράστιες διαφορες εν συγκρίσει με ένα άλλο σούπερ καρ....οι διαστασεις στα λαστιχα ιδιες κ η ποιοτητες λογω ανταγωνισμου στα ιδια πλαισια.....αυτος δε που αγοραζει σουπερ ....δεν κολλαει στα λαστιχα....στο θεμα μας...αν τα μέταλλα του τσοκ επιδρούν τόσο στην τουφεκια φαντάζομαι επίδραση που θα τρώει απο την κυρίως κάνη....anyway θεωρώ ότι κάποιες μαρκες τσοκς που έχουν επικρατήσει ,το πραξαν με σοβαρό λόγο...carlsons muller kicks ...και...συμπερασματικα παντα....αξιοπιστια κ ανταγωνιστικές τιμές κατά τη γνώμη μου μπορούν να βαδισουν χέρι χέρι....
Όταν μίλησα για super car εννοούσα το προφίλ BRAIN και μόνο αυτό!. Βλέπεις στα τσοκ, σε αντίθεση με το παράδειγμα των super cars, δεν μπορείς "να αλλάξεις λάστιχα", την πήρες την σαββούρα - την έφαγες θες δεν θες. Για ρώτα λοιπόν αφού πιστεύεις ότι αξιοπιστία και "ανταγωνιστικές τιμές" (= χαμηλό κόστος, σωστά) πάνε χέρι-χέρι...Πόσα από αυτά τα αξιόπιστα φτηνά (αλλά και κάποια πολύ ακριβά) τσοκ, μόνο εδώ στη Ελλάδα (μην μπεις σε forum Αμερικής, θα τρομάξεις) έχουν βγει από τα όπλα με γκαζοτανάλιες, σφίχτες κλπ. Και μετά βλέπετε τιμές άλλων τσοκ φτηνοκατασκευών στη Αμερική ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΦΠΑ. βλέπετε τιμές άλλων στην Αμερική αλλά και Ελλάδα ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ ΟΠΩΣ ΤΑ BRAIN (αυτά και μόνο είναι 6,8 ευρώ) και μετά λέμε μήπως τα BRAIN είναι ακριβά με όλα αυτά που έχουν ενσωματωμένα..... Δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να υποβαθμίσω την ποιότητα των BRΑΙN μόνο και μόνο για να μπορούν κάποιοι να τα αγοράζουν 6 ευρώ λιγότερο, ούτε μία στο εκατομμύριο. Ελπίζω πως όποιοι ενδιαφέρονται σοβαρά να έχουν τα καλύτερα τσοκ στον κόσμο (τεστ και λόγια άλλων, όχι δικά μου) πως εκτιμούν αυτή την στάση και την νοοτροπία, οι άλλοι απλά δεν θα είναι ποτέ ευχαριστημένοι ούτε τσάμπα, απλά κουβέντα θέλουν να γίνεται.
Φιλικά
Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Όταν μίλησα για super car εννοούσα το προφίλ BRAIN και μόνο αυτό!. Βλέπεις στα τσοκ, σε αντίθεση με το παράδειγμα των super cars, δεν μπορείς "να αλλάξεις λάστιχα", την πήρες την σαββούρα - την έφαγες θες δεν θες. Για ρώτα λοιπόν αφού πιστεύεις ότι αξιοπιστία και "ανταγωνιστικές τιμές" (= χαμηλό κόστος, σωστά) πάνε χέρι-χέρι...Πόσα από αυτά τα αξιόπιστα φτηνά (αλλά και κάποια πολύ ακριβά) τσοκ, μόνο εδώ στη Ελλάδα (μην μπεις σε forum Αμερικής, θα τρομάξεις) έχουν βγει από τα όπλα με γκαζοτανάλιες, σφίχτες κλπ. Και μετά βλέπετε τιμές άλλων τσοκ φτηνοκατασκευών στη Αμερική ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΦΠΑ. βλέπετε τιμές άλλων στην Αμερική αλλά και Ελλάδα ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ ΟΠΩΣ ΤΑ BRAIN (αυτά και μόνο είναι 6,8 ευρώ) και μετά λέμε μήπως τα BRAIN είναι ακριβά με όλα αυτά που έχουν ενσωματωμένα..... Δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να υποβαθμίσω την ποιότητα των BRΑΙN μόνο και μόνο για να μπορούν κάποιοι να τα αγοράζουν 6 ευρώ λιγότερο, ούτε μία στο εκατομμύριο. Ελπίζω πως όποιοι ενδιαφέρονται σοβαρά να έχουν τα καλύτερα τσοκ στον κόσμο (τεστ και λόγια άλλων, όχι δικά μου) πως εκτιμούν αυτή την στάση και την νοοτροπία, οι άλλοι απλά δεν θα είναι ποτέ ευχαριστημένοι ούτε τσάμπα, απλά κουβέντα θέλουν να γίνεται.
Φιλικά
Χρήστος Σωτηρόπουλος
Anyway φίλε χρηστο ....δεν ειμαι ουτε πολεμιος ουτε υπερμαχος καποιου αλλου τσοκ ...την αποψη μιυ εξεφρασα....αλλωστε οτι αξίζει δεν θέλει ούτε φορουμς ούτε φανφάρες ...ο καιρός η καλύτερα το κυνήγι θα δειξει.. Κ από στόμα σε στόμα θα πάρει αυτο που του αξίζει.. Καλό βραδυ!
 
Anyway φίλε χρηστο ....δεν ειμαι ουτε πολεμιος ουτε υπερμαχος καποιου αλλου τσοκ ...την αποψη μιυ εξεφρασα....αλλωστε οτι αξίζει δεν θέλει ούτε φορουμς ούτε φανφάρες ...ο καιρός η καλύτερα το κυνήγι θα δειξει.. Κ από στόμα σε στόμα θα πάρει αυτο που του αξίζει.. Καλό βραδυ!
Μα εδώ δεν υπάρχει παρά μόνο καλή πίστη! Οι καλόπιστες απόψεις όπως η δική σου μου είναι απαραίτητες καθώς με βοηθάνε να διαμορφώνω και εγώ πιό σωστή εικόνα. Και όπως ακριβώς λέτε και εσύ αλλά και ο Grieko13 πιό πάνω, αν κάτι αξίζει πραγματικά, ότι και να γίνει, αυτό θα πετύχει. Και αν έχεις προσέξει, διαφήμιση έχω κάνει ελάχιστη, 2 τεύχη πέρυσι το καλοκαίρι, όλος αυτός ο χαμός με τα BRAIN έχει γίνει με αυτούς που τα πήραν, μετά ήρθαν με τους φίλους τους και πάει λέγοντας.
Σε ευχαριστώ και καλό βράδυ και σε σένα
Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Συγνωμη κιολας βρε παιδες αλλα εχουμε παρει ενα θεμα και από τριχα το καναμε τριχια.....κανεις δεν ειναι υποχρεωμένος να κανει καποια αγορα που δεν θελει.....βλεπω βαλαμε σαν παραδειγματα μεσα αυτοκινητα ελικόπτερα και δεν ξερω τι αλλο....μιλαμε για ενα τσοκακι το οποιο εχει μια συγκεκριμενη τιμη και οποιος εχει πειστει από δοκιμες που ανεβηκαν απο κατοχους κατα καιρους μπορεί να το αγορασει....τωρα συγκρισεις του τυπου σιγα μην ειναι καλυτερο απο πατερν και τα λοιπα τις θεωρω ατοπες....οπως ειπα το κυνηγι θα δειξει στην πορεια για το αν αξιζουν η οχι τα λεφτα τους....και εγω ο ιδιος θα τα δοκιμασω και θα βγαλω τα συμπερασματα μου....
 
Έχω ξαναγράψει ότι είναι ένα θέμα που δεν εξαντλείται με λίγες αράδες. Σίγουρα υπάρχουν πάρα πολλοί συνάδελφοι του φόρουμ (μικρότεροι ηλικιακά) αλλά με περισσότερη πείρα από εμένα στα θέματα αυτά. Παρέλαβα και εγώ το bell και με αφορμή την έλλειψη σκοπευτηρίου στο νησί δοκιμές με την έναρξη και όπως λένε στο νησί μου (κοντός ψαλμός αλληλούια )Θέλω όμως να παραδεχθώ την άψογη συνεργασία του κ. Σωτηρόπουλου μιας και αρκετοί από εσάς αναφέρεστε συχνά - πυκνά (στις χάρες) που έχει ο ανωτέρω ως γνώστης του αντικειμένου. Άλλωστε αυτό φαίνεται και στην ενότητα αυτή με τις εμπεριστατωμένες απαντήσεις του και όχι μόνο..........
IMG_20170810_170802.jpg
[/url][/IMG]
Καλορίζικο με αξέχαστες τουφεκιές!
 
Έχω ξαναγράψει ότι είναι ένα θέμα που δεν εξαντλείται με λίγες αράδες. Σίγουρα υπάρχουν πάρα πολλοί συνάδελφοι του φόρουμ (μικρότεροι ηλικιακά) αλλά με περισσότερη πείρα από εμένα στα θέματα αυτά. Παρέλαβα και εγώ το bell και με αφορμή την έλλειψη σκοπευτηρίου στο νησί δοκιμές με την έναρξη και όπως λένε στο νησί μου (κοντός ψαλμός αλληλούια )Θέλω όμως να παραδεχθώ την άψογη συνεργασία του κ. Σωτηρόπουλου μιας και αρκετοί από εσάς αναφέρεστε συχνά - πυκνά (στις χάρες) που έχει ο ανωτέρω ως γνώστης του αντικειμένου. Άλλωστε αυτό φαίνεται και στην ενότητα αυτή με τις εμπεριστατωμένες απαντήσεις του και όχι μόνο..........
IMG_20170810_170802.jpg
[/url][/IMG]
καλορίζικο Δημήτρη καλοτούφεκο
καλές δοκιμές που εμείς περιμένουμε ;):)
 
Έχω ξαναγράψει ότι είναι ένα θέμα που δεν εξαντλείται με λίγες αράδες. Σίγουρα υπάρχουν πάρα πολλοί συνάδελφοι του φόρουμ (μικρότεροι ηλικιακά) αλλά με περισσότερη πείρα από εμένα στα θέματα αυτά. Παρέλαβα και εγώ το bell και με αφορμή την έλλειψη σκοπευτηρίου στο νησί δοκιμές με την έναρξη και όπως λένε στο νησί μου (κοντός ψαλμός αλληλούια )Θέλω όμως να παραδεχθώ την άψογη συνεργασία του κ. Σωτηρόπουλου μιας και αρκετοί από εσάς αναφέρεστε συχνά - πυκνά (στις χάρες) που έχει ο ανωτέρω ως γνώστης του αντικειμένου. Άλλωστε αυτό φαίνεται και στην ενότητα αυτή με τις εμπεριστατωμένες απαντήσεις του και όχι μόνο..........
IMG_20170810_170802.jpg
[/url][/IMG]
καλοριζυκο Δημητρη να το να το ευχαριστηθεις
 
Καλημέρα., ευχαριστώ γέσωια τις ευχές.Απλά οταν εμείς προγραμματίζουμε ο Θεός γελάει μαζί.μας.Εύχομαι κσι ελπίζω ολα να είναι καλά και να μπορέσω να το δοκιμάσω(δεν υπάρχει οικογένεια χωρίς προβλήματα αρκεί να είναι περαστικά.....)
 
Έχω ξαναγράψει ότι είναι ένα θέμα που δεν εξαντλείται με λίγες αράδες. Σίγουρα υπάρχουν πάρα πολλοί συνάδελφοι του φόρουμ (μικρότεροι ηλικιακά) αλλά με περισσότερη πείρα από εμένα στα θέματα αυτά. Παρέλαβα και εγώ το bell και με αφορμή την έλλειψη σκοπευτηρίου στο νησί δοκιμές με την έναρξη και όπως λένε στο νησί μου (κοντός ψαλμός αλληλούια )Θέλω όμως να παραδεχθώ την άψογη συνεργασία του κ. Σωτηρόπουλου μιας και αρκετοί από εσάς αναφέρεστε συχνά - πυκνά (στις χάρες) που έχει ο ανωτέρω ως γνώστης του αντικειμένου. Άλλωστε αυτό φαίνεται και στην ενότητα αυτή με τις εμπεριστατωμένες απαντήσεις του και όχι μόνο..........
IMG_20170810_170802.jpg
[/url][/IMG]
καλοριζικο! Καλες τουφεκιες! Δεν το εχω ριξει,δεν το εχω,αλλα με αυτα που διαβαζω και απο τουφεκιες που εβαλαν τα παιδια εδω απο την αρχη,νομιζω εκανες αριστη επιλογη!
Επισης θεωρω πολυ σωστο να στηριζουμε ενα ντοπιο επιχειρηματια και οχι μονο,που εξελιξε και προωθησε ενα ΕΛΛΗΝΙΚΟ προιον,που νομιζω ειναι και η πρωτη φορα που βγαζει η Ελλαδα!
 
Last edited:
Μα προφανώς και τον στηρίζουμε. Εγώ κ η παρέα μου έχουμε πάρει καμία 10αρια είδη.
Τα τσοκακια τα σπάνε... Βέβαια η τιμή θα μας άρεσε να ήταν στα €50 αλλά δεν γίνεται πως να το κάνουμε. Τώρα καλό είναι να ποσταρονται γνώμες κ φωτό απο άτομα ΠΟΥ έχουν στην κατοχή τους τσοκακια...κ όχι οποίος θέλει να πει τι άκουσε από φίλο φίλου! Κ μην ξεχνάτε το support παιδιά από τον κατασκευαστή...ούτε η Toyota δεν τα κάνει αυτά.
 
Τώρα καλό είναι να ποσταρονται γνώμες κ φωτό απο άτομα ΠΟΥ έχουν στην κατοχή τους τσοκακια...κ όχι οποίος θέλει να πει τι άκουσε από φίλο φίλου! Κ μην ξεχνάτε το support παιδιά από τον κατασκευαστή...ούτε η Toyota δεν τα κάνει αυτά.

πολύ σημαντικό αυτό Τόλη πάνω που θα έγραφα....άντε άλλαξε κάποιο άλλο τσοκ με την δικαιολογία "να ξέρεις το ήθελα λίγο πιο σφιχτό ή λίγο πιο ανοιχτό" ή "τελικά μου αρέσει περισσότερο το μάυρο ματ αντί του χακί γιατι πάει το μάτι πάνω" ή στην περίπτωση του Ευριπίδη που άλλαξε όπλο ο Σωτηρόπουλος του άλλαξε τσοκ με το καινούργιο σπείρωμα

και μη ξεχνάτε κανένα τσοκ δεν αποδίδει το ίδιο πάνω σε διαφορετικές ή ίδιας εταιρείας κάννες ,,,,,αν αυριο μεθαυριο βγάλω με τα MR TM τουφεκιά αλατιέρα και κάποιος άλλος βγάλει με ίδιο τσοκ σε άλλη κάννη τουφεκιά που δεν βλέπετε τί θα είναι τελικά το τσοκ καλό ή άχρηστο ;

για αυτό τον λόγο και επειδή εχω μιλήσει με αρκετούς που με ρωτάνε αν είναι καλό το patternmaster ή brain ή kicks πάντα ξεκινάω την κουβέντα ότι στα δικά μου όπλα ναι είναι,,,,ναι δεν υπάρχει η οικονιμική άνεση για δοκιμές αλλά δεν υπάρχει και ειλικρινή απάντηση στην ερώτηση " ειναι καλό το τσοκ ; "
 
πολύ σημαντικό αυτό Τόλη πάνω που θα έγραφα....άντε άλλαξε κάποιο άλλο τσοκ με την δικαιολογία "να ξέρεις το ήθελα λίγο πιο σφιχτό ή λίγο πιο ανοιχτό" ή "τελικά μου αρέσει περισσότερο το μάυρο ματ αντί του χακί γιατι πάει το μάτι πάνω" ή στην περίπτωση του Ευριπίδη που άλλαξε όπλο ο Σωτηρόπουλος του άλλαξε τσοκ με το καινούργιο σπείρωμα

και μη ξεχνάτε κανένα τσοκ δεν αποδίδει το ίδιο πάνω σε διαφορετικές ή ίδιας εταιρείας κάννες ,,,,,αν αυριο μεθαυριο βγάλω με τα MR TM τουφεκιά αλατιέρα και κάποιος άλλος βγάλει με ίδιο τσοκ σε άλλη κάννη τουφεκιά που δεν βλέπετε τί θα είναι τελικά το τσοκ καλό ή άχρηστο ;

για αυτό τον λόγο και επειδή εχω μιλήσει με αρκετούς που με ρωτάνε αν είναι καλό το patternmaster ή brain ή kicks πάντα ξεκινάω την κουβέντα ότι στα δικά μου όπλα ναι είναι,,,,ναι δεν υπάρχει η οικονιμική άνεση για δοκιμές αλλά δεν υπάρχει και ειλικρινή απάντηση στην ερώτηση " ειναι καλό το τσοκ ; "
Συμφωνώ απόλυτα.Ο μόνος τρόπος για να σιγουρευτούμε ότι ένα τσοκ αποδίδει καλά στο όπλο μας είναι να το δανειστούμε απο κάποιο γνωστό και να κάνουμε δοκιμές πριν προβούμε στην αγορά του.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top