Fabarm Team

Εγώ την xlr western waterfowler την αγόρασα ξανά λόγω την υπερυψωμένης ρίγας που μου καθησε πολύ καλά η οποία ξεκινάει από τη βάση της.
Η xlr δεν έχει την ίδια, κατά τα άλλα είναι ομοια όπλα.
Στην a400 lite θα δεις καλύτερες εφαρμογές, πιο εύκολο γεμισμα φυσιγγίων και γενικά ένα πιο δεμένο όπλο.
Ποιο ποιοτικο σαν οπλο πιο ειναι απο τα δυο?
 



Δες και ενα βιντεακι που εχω κανει με λιγες τουφεκιες σε παπιες ... Επισης τι κυνηγια κανεις? Οτι σου αρεσει εσενα περισσοτερο παρε , αξιολογα τουφεκια και τα δυο αλλα σου ειπα απευθειας τα αρνητικα ωστε να ξερεις ..
Για γενικο κυνηγι το θελω,λιγο τσιχλα περπατητο,καρτερι κανενα παπι κλπ.
 
Θα απαντήσω η beretta γιατί έχει δώσει λύση σε μικρόπροβλήματα και δεν μπαίνεις στη διαδικασία να στέλνεις το όπλο για έλεγχο και επισκευή.
Συμφωνω. Εχει αυτα τα εξτρα που σε βγαζουν απο την διαδικασια να πας να φτιαξεις να κοψεις να προσθέσεις.
 
1.Η beretta έχει καλύτερο ζύγισμα και.... 2.Δεν κουδουνιζει το επανατατικό ελατήριο το οποίο βρίσκεται μέσα σε καλυμμα ενώ στη fabarm δεν μεσολαβεί τπτ ανάμεσα σε ελατηριο και πάπια.

Αρκετα την κατηγόρησα... Εμπλοκή δεν μου έκανε ποτέ και μέχρι στιγμής το χέρι μου πάει πάντα σε αυτή όταν ετοιμάζομαι για κυνήγι.
 
Εγώ πάντως , όπως πολλές φορές έχω γράψει εδώ μεσα, η xlr είναι απο τα καλύτερα οπλα που έχω. Δεν μου έχει κάνει ποτέ εμπλοκή, είναι στιβαρό όπλο, οι τουφεκιές της άριστες και δε με ενοχλούσε τίποτα όταν τη δούλευα, ενώ σε κάθε τουφέκι που έχω-είχα πάντα κάτι θα μου την έσπαγε. Π.χ στη diamond ξεσφίγγουν τα τσοκ με τις τουφεκιές, έχω δοκιμάσει γράσσα κλπ, το θεματάκι παραμένει. Άντε ίσως να πω οτι είναι λίγο αζύγιστη και ελαφρώς βαριά, κατα τα άλλα για μένα απ τις κσλύτερες καραμπίνες.
 
Back
Top