Franchi Team

Καλησπέρα παιδιά.
Μπορεί κάποιος να μου πει δύο λόγια για το μοντέλο Grifone;
Το δίνει ένας γνωστός φίλου μου. Το είδα και φαίνεται σε εξαιρετική κατάσταση.
Προσοχή στην βάση που ξεφλουδίζει και στον σιδηρόδρομο. Αυτά έχω μάθει.
 
Προσοχή στην βάση που ξεφλουδίζει και στον σιδηρόδρομο. Αυτά έχω μάθει.
Για την βάση του ισχύει κ το λέω γιατι την εχω δει με τα μάτια μου,το ίδιο ακριβώς κ σε μια raptor inertia......
Τώρα για σιδηρόδρομο η άλλα θέματα δεν μου έχουν παραπονευτει οι κατοχοι τους..
 
Καλησπέρα στην παρέα.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, είμαι μεταξύ 48 al και prestige. Ξέρει κανείς προβλήματα η προτερήματα αυτών των δύο; Επίσης έχουν φλαντζες αλλαγής κλισης; (Εχω ήδη μια 304, 390, 1187, ένα falconet . Τώρα μου καρφώθηκε αυτό δεν ξέρω γιατί. ) Ευχαριστώ .
 
Το 48 Αλ είναι πιο επιρρεπείς σε εμπλοκές δεν τα ρίχνει όλα τα φυσίγγια, βγάζει τρομερές τουφεκιές αλλά θέλει πολύ συνήθεια γιατί κλωτσάι λόγω του συστήματος, μπαίνει όλοι η κανη μέσα για να πάει το κλείστρο πίσω να αδειάσει τον άδειο κάλυκα όλο αυτό σε βγάζει πάλι από την σκοπευτική γραμμή.
 
Καλησπέρα στην παρέα.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, είμαι μεταξύ 48 al και prestige. Ξέρει κανείς προβλήματα η προτερήματα αυτών των δύο; Επίσης έχουν φλαντζες αλλαγής κλισης; (Εχω ήδη μια 304, 390, 1187, ένα falconet . Τώρα μου καρφώθηκε αυτό δεν ξέρω γιατί. ) Ευχαριστώ .
Προσωπικά την prestige. Αερίων, εύκολη στην συντήρηση, όπλο πασπαρτού. Φλάτζες αλλαγής νομίζω υπάρχουν αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολα τις βρίσκεις. Στην τιμή που κυκλοφορούν θα έφτιαχνα κοντάκι στα μέτρα μου από το να ψάξω φλάτζες. Από θεματάκια, ένα στόπερ που έχει για να τερματίζει το κλείστρο σπάει από χρήση και το λαστιχάκι για τα αέρια, αλλά είναι φυσιολογικές φθορές. Αυτά δεν νομίζω να ξεχνάω κάτι. Εμπλοκές δεν θα έχεις αρκεί να είναι καθαρό, διαφορετικά κολλάει η βελόνα.
 
Προσωπικά την prestige. Αερίων, εύκολη στην συντήρηση, όπλο πασπαρτού. Φλάτζες αλλαγής νομίζω υπάρχουν αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολα τις βρίσκεις. Στην τιμή που κυκλοφορούν θα έφτιαχνα κοντάκι στα μέτρα μου από το να ψάξω φλάτζες. Από θεματάκια, ένα στόπερ που έχει για να τερματίζει το κλείστρο σπάει από χρήση και το λαστιχάκι για τα αέρια, αλλά είναι φυσιολογικές φθορές. Αυτά δεν νομίζω να ξεχνάω κάτι. Εμπλοκές δεν θα έχεις αρκεί να είναι καθαρό, διαφορετικά κολλάει η βελόνα.
Σε ευχαριστώ πολύ, υπερπλήρες περιγραφή!
 
Prestige ανάμεσα στα δύο, όσο την είχα ήταν απροβλημάτιστη εκτός από μια σπασμένη βελόνα , αλλά, βλέποντας και τα άλλα τουφέκια που έχεις, εγω θα κοιτούσα και κάτι άλλο απο αερίων.
Από θεματάκια, ένα στόπερ που έχει για να τερματίζει το κλείστρο σπάει από χρήση και το λαστιχάκι για τα αέρια, αλλά είναι φυσιολογικές φθορές.
Σωστά, τα είχα αλλάξει κι εγώ.
 
Prestige ανάμεσα στα δύο, όσο την είχα ήταν απροβλημάτιστη εκτός από μια σπασμένη βελόνα , αλλά, βλέποντας και τα άλλα τουφέκια που έχεις, εγω θα κοιτούσα και κάτι άλλο απο αερίων.

Σωστά, τα είχα αλλάξει κι εγώ.
Το όπλο του παππού μου, pg85 elite. Δεν φαντάζεσαι πόσες φορές το έχω λύσει- δέσει.
 
Prestige ανάμεσα στα δύο, όσο την είχα ήταν απροβλημάτιστη εκτός από μια σπασμένη βελόνα , αλλά, βλέποντας και τα άλλα τουφέκια που έχεις, εγω θα κοιτούσα και κάτι άλλο απο αερίων.

Σωστά, τα είχα αλλάξει κι εγώ.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κοίτα, με αυτά τα όπλα κυνηγάω εγώ και ο γιος μου, και τα αλλάζουμε που και που. Μην παρεξηγηθώ, όχι σαν τα πουκάμισα.
Διαβάζοντας στο φόρουμ, σε διάφορες ομάδες, παρατήρησα να γράφουν αρκετές φορές ότι κάποτε είχαν Φράνκι και είχαν καλές αναμνήσεις. Τα πιο νέα όπλα έχουν εξελιχθεί σίγουρα, αλλά και τα παλιά δεν παλιωνουν σαν τα αυτοκίνητα.
Μιας και τα δύο αυτά μοντέλα κυκλοφορούν σε πολύ καλές τιμές, είπαμε να το δοκιμάσουμε.
Σε αυτό που μου είπες όμως, θα μου πρότεινες κάποιο άλλο; δεχόμαστε πάντα συμβουλές.
 
Σωστά, δεν μπορώ να σκεφτώ στην τιμή που παίζει η prestige κάποια καλύτερη εναλλακτική. Αν όμως ανέβεις λίγο ίσως να δοκίμαζες και κάτι σε αδράνεια
Κρίμα που πούλησα τη δικιά μου, ήταν αστέρι με πολύ λίγη χρήση γιατί γρήγορα μεταπήδησα σε Benelli λόγω αριστερής επώμισης...
 
Για την βάση του ισχύει κ το λέω γιατι την εχω δει με τα μάτια μου,το ίδιο ακριβώς κ σε μια raptor inertia......
Τώρα για σιδηρόδρομο η άλλα θέματα δεν μου έχουν παραπονευτει οι κατοχοι τους..
Μάλιστα.
Ναι αυτό με το ξεφλούδισμα το εχω δει σε πολλά όπλα. Ουσιαστικα το μέταλλο ξεφλουδιζει μετα από καιρό, δεν ειναι με βαφή.
Το πιστονι του είναι με ελατήριο γύρω γυρω, διαφορετικό από τα υπολοιπα. Θεωρείται ελατηρίου;
Είδα εως το 2001 έβγαινε το μοντέλο Grifone.
 
Οχι ο μηχανισμός λειτουργίας είναι με αέρια...
Αυτό το συστημα με το ελατήριο το ονόμαζε variopress...
Αυτό φαντάζομαι είναι αυτορυθμιζόμενο σε όλες τις γομωσεις εως τα 76 σωστά;
Είδα ο φίλος που το δίνει(ήταν του παππού του)λείπει από το βαλιτσάκι το τσοκόκλειδο και τρία τσοκ. Υπάρχει μόνο ενα το no 2*.
Ποια είναι τα υπόλοιπα που δίνει η εταιρία συνήθως; full, 3αρι & κύλινδρο;
 
Αυτό φαντάζομαι είναι αυτορυθμιζόμενο σε όλες τις γομωσεις εως τα 76 σωστά;
Είδα ο φίλος που το δίνει(ήταν του παππού του)λείπει από το βαλιτσάκι το τσοκόκλειδο και τρία τσοκ. Υπάρχει μόνο ενα το no 2*.
Ποια είναι τα υπόλοιπα που δίνει η εταιρία συνήθως; full, 3αρι & κύλινδρο;
Εαν το οπλο ηταν σε ακινησια πολλα χρονια μπορει κιολας ακαθαριστο καλο ειναι να το πας σε εναν τεχνιτη στα μερη σου να του ριξει μια ματια Εχει καποια πονηρα σημεια τα οποια εχουν καποιο κοστος,Επισης να γινει και μια δοκιμη
 
Αυτό φαντάζομαι είναι αυτορυθμιζόμενο σε όλες τις γομωσεις εως τα 76 σωστά;
Είδα ο φίλος που το δίνει(ήταν του παππού του)λείπει από το βαλιτσάκι το τσοκόκλειδο και τρία τσοκ. Υπάρχει μόνο ενα το no 2*.
Ποια είναι τα υπόλοιπα που δίνει η εταιρία συνήθως; full, 3αρι & κύλινδρο;
Για να μην σου λέω βλακείες γιατί δεν είμαι κ απόλυτα σίγουρος, το όπλο αυτό το έχει πολλά χρόνια στην κατοχή του ο Γρηγόρης @tsakalos κ μόλις το δει θα σου απαντήσει σε ότι θες......
 
Back
Top