Γνώμες Φυσιγγίων

Με μεγαλη μου εκπληξη ειδα στην σελιδα της nsi να ξανακυκλοφορει το golden wing

Μηπως ξερει καποιος κατι;
Το χει δει κανεις μπροστα του;

https://www.nobelsportitalia.com/en/hunting-cartridges/fibre-heritage/golden-wing-12/
Αυτό ήταν το κόκκινο το 36αρι χάρτινο...αν θυμάμαι καλά
Καλό φυσίγγι και αυτό...
Εμένα μου άρεσε καλύτερα το 34αρι χάρτινο που έβγαζε, στον πράσινο κάλυκα...
 
Ότι μάθει το μάτι σου σε συνδυασμό με το χέρι σου από φυσίγγι όσο υπάρχει καλό είναι να μην το αλλάζεις από θέμα γρ και με 4 γρ όλα πέφτουν αφού χρειάζονται από 2 έως 5 σκακια ανά θήραμα το θέμα είναι να στείλεις αυτά τα σκακια στο στόχο.
.Και το δεύτερο επειδή η ψυχολογία που μικρός την κορόιδευα έχει τεράστια σημασία τελικά ποιο φυσίγγι στην αναιβαζει.
 
Τι ψάχνεις να βρεις;! Εδώ ήταν πανάκριβος από τα χρόνια του...Απορώ μερικές φορές...
Στα πρωτα χρονια δεν ηταν ετσι,ριξαμε κουτες και κουτες απο το "Hunter"(αυτο με τον πιτσιρικα που κρατα μια καραμπινα στο κουτι...καρακιτς η συσκευασια αλλα τα φυσιγγια ηταν πολυ καλα... ) και οι τιμες του ηταν πολυ καλες, μετα αλλαξε τιμες και κοψαμε τις παραγγελιες...Ξερει κανεις ποσο το εχει παει αυτο?
 
Στα πρωτα χρονια δεν ηταν ετσι,ριξαμε κουτες και κουτες απο το "Hunter"(αυτο με τον πιτσιρικα που κρατα μια καραμπινα στο κουτι...καρακιτς η συσκευασια αλλα τα φυσιγγια ηταν πολυ καλα... ) και οι τιμες του ηταν πολυ καλες, μετα αλλαξε τιμες και κοψαμε τις παραγγελιες...Ξερει κανεις ποσο το εχει παει αυτο?
Από 20 Ιουλίου θα ξέρουμε
 
ΔΕΝ ξέρω τον χώρο πως λειτουργεί, αλλά νομίζω πως όταν λένε όλοι μαζί " θα ξέρω από τότε και μετά " , π.χ. από 20 Ιουλίου, μυρίζομαι συνάντηση τότε και "ρύθμιση " των τιμών . Μπορεί βέβαια να τους παίζουν οι προμηθευτές τους κάποιο παιχνίδι αλλά νομίζω σίγουρα παιχνίδι γίνεται , όπως σε όλο το εμπόριο .
 
Όποιος ήθελε να κρατήσει της τιμές χαμηλα θα αγοράζει ποσότητα από υλικά περσι....έτσι κάνουν στο σοβαρό εμποριο.....Εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχει έμπορας που αγοράζει υλικά μόνο για την τρέχων χρόνια απλά ανεβάζουν της τιμές με διάφορες δικαιολογίες...όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες για μικρά παιδιά
 
Όλοι από 20 ιουλιου θα ξέρουν περιμένουν τον προφήτη Ηλία για φώτιση πρώτα και μετά θα γεμίσουν η θα ανακοινώσουν τιμές.
Μήπως τότε θα απελευθερωσουν υλικά προς τους μικρότερους οι μεγαλοπρομηθευτες? Δεν ξέρω, ρωτάω!
 
Back
Top