Γνώμες Φυσιγγίων

Όπως και να έχει με σπανιόλες θα βολεύουν όλοι βοηθά και το κλίμα όπως εξελίσεται.Οταν στρώσει η κατάσταση φυσίγγι κάτω των 10 δε θα υπάρχει ήταν ευκαιρία αυτή (ο πόλεμος) για να πάνε τα πράγματα ποιο σύντομα εκεί που ήθελαν κάποιοι και κυρίως οι πτωχευμενοι αμερικανοι που και όλο το πλανήτη να προμηθεύουν δε σώζονται απλά γιατί είναι τέτοιας φάρας.
 
Ελπίζω να βγω ψεύτης, αλλά όπως φαίνεται, από εδώ και πέρα, 2-3 πυρίτιδες θα κυκλοφορούν και το μόνο που θα αλλάζει θα είναι το βύσμα και το καψουλι (πολύ σπουδαία και τα δύο αυτά συστατικά). Ακόμα και οι κάλυκες παίζει να είναι οι ίδιοι σύμφωνα με τα λεγόμενα του άρθρου στο Κ&Κ.
 
Η ποσότητα των υλικών που μπορούν να προμηθευτούν οι βιοτέχνες από ότι έχω ακούσει, εξαρτάται από τις εγκαταστάσεις τους κ τον χώρο που έχουν εγκεκριμένα διαθέσιμο...
Πάντως μην γυρίζετε τόσο εύκολα την πλάτη σε αυτούς που σας στήριζαν τόσα χρόνια με τις χαμηλές τιμές τους... Δεν είναι ότι τότε σάς σκέφτονταν κ τώρα όχι, είναι ότι τώρα έχει γίνει ολιγοπώλιο η αγορά κ φέρνει τις τιμές εκεί που θέλει αφανίζοντας τούς τιμολόγιακα...
 
Η ποσότητα των υλικών που μπορούν να προμηθευτούν οι βιοτέχνες από ότι έχω ακούσει, εξαρτάται από τις εγκαταστάσεις τους κ τον χώρο που έχουν εγκεκριμένα διαθέσιμο...
Πάντως μην γυρίζετε τόσο εύκολα την πλάτη σε αυτούς που σας στήριζαν τόσα χρόνια με τις χαμηλές τιμές τους... Δεν είναι ότι τότε σάς σκέφτονταν κ τώρα όχι, είναι ότι τώρα έχει γίνει ολιγοπώλιο η αγορά κ φέρνει τις τιμές εκεί που θέλει αφανίζοντας τούς τιμολόγιακα...
Σύμφωνο αρι...μακαρη να ξεπουλήσουν όλοι υπάρχει και ένα αλλά ομως από κυνηγούς που δεν μπορούν να δώσουν αυτά τα λεφτά φίλε .. δυστυχώς το εμπόριο έτσι είναι ο θάνατος σου η ζωή μου σε αυτόν τον τόπο....
 
Η ποσότητα των υλικών που μπορούν να προμηθευτούν οι βιοτέχνες από ότι έχω ακούσει, εξαρτάται από τις εγκαταστάσεις τους κ τον χώρο που έχουν εγκεκριμένα διαθέσιμο...
Πάντως μην γυρίζετε τόσο εύκολα την πλάτη σε αυτούς που σας στήριζαν τόσα χρόνια με τις χαμηλές τιμές τους... Δεν είναι ότι τότε σάς σκέφτονταν κ τώρα όχι, είναι ότι τώρα έχει γίνει ολιγοπώλιο η αγορά κ φέρνει τις τιμές εκεί που θέλει αφανίζοντας τούς τιμολόγιακα...
καταρχας φιλεμου αρη σου ευχωμαι να εισαι καλα εση και η οικογενιασου;) γνωριζωμαστε απω πωλη παλια απο αλο foroym και απο τοτε εκτησα μια γνωμη για σενα η οπεια ητανε σεβαστηηη;) και το αναγνωριζηςςςς,,,περαν τουτο εχης απωλητω δικαιω στα λεγωμενασουυυυυ τωρα ο καθενασμας εας πρωσπαθηση να πω να καμη μια καλη επιλογη στην αγωρα φυσιγκιον βεβαια παντα ελληνικααα και αυτα κανουνε την δουλιατσουςςςς;) καλα βολιααα αρη στην εναρξη και να κερης η πορτα απο το σπιτιμου στην σερρες ειναι ανοιχτη ωποτε θελησης για οτι κυνηγι θεληςςςς;););)
 
Η ποσότητα των υλικών που μπορούν να προμηθευτούν οι βιοτέχνες από ότι έχω ακούσει, εξαρτάται από τις εγκαταστάσεις τους κ τον χώρο που έχουν εγκεκριμένα διαθέσιμο...
Πάντως μην γυρίζετε τόσο εύκολα την πλάτη σε αυτούς που σας στήριζαν τόσα χρόνια με τις χαμηλές τιμές τους... Δεν είναι ότι τότε σάς σκέφτονταν κ τώρα όχι, είναι ότι τώρα έχει γίνει ολιγοπώλιο η αγορά κ φέρνει τις τιμές εκεί που θέλει αφανίζοντας τούς τιμολόγιακα...
Οι βιοτέχνες και εν μέρη κατασκευαστες χρόνια τώρα τραβάνε ζόρι και με τις ανανεώσεις αδειών και κάποιοι που έφτιαχναν και σκακια με το κυνήγι που έφαγαν από κάποιους άλλους συντοπίτες μας για να έχουν αυτοί μονοπώλιο.Τελος πάντων επειδή γνωρίζω πολλούς και πολλά δυστυχώς σε τούτο το τόπο δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανέναν πλέον δεν τους κατηγορώ αλλά ξέρω ότι τις χρυσές εποχές εκμεταλλεύτηκαν όλοι στο έπακρο και έτρωγαν με φαλτσέτα το κοσμακη .Πάντα προτιμώ το ελληνικό προϊόν όσο αντέχω πλέον προσωπικά μετά πάει η τσέπη μου πρώτα για να μπορώ να κάνω και το κέφι μου στο βουνό . Εξάλλου να γνωρίζεται όλοι, ότι όλοι μόλις πιάνονταν από κάπου μετά επιδίωκαν νταλαβερια και κονέ με πολιτικούς και ηγεσιες διαφόρων φορέων γενικώς μεγαλόπιανονταν πάντα με στόχο την προσωπική τους ατζέντα και κάποιοι μας έβριζαν κιόλας εύκολα ενώ ζούσαν από εμάς και το χόμπι μας γι'αυτό έχω γίνει λιγο σκληρός στη γλώσσα .Δυστυχώς κάποια επαγγέλματα θα εκλείψουν και κάποιοι θα αναγκαστούν να αλλάξουν επάγγελμα εκεί οδηγεί η εξέλιξη ο ρομαντισμός χάθηκε και αυτό που νικά πάντα είναι το ισχυρότερο ένστικτο του ανθρώπου η ανάγκη για επιβίωση δε φροντίσαμε και δε φροντίσανε κάποιοι το χώρο μας όπως έπρεπε καλοφαγωτα σε όλους μας τα αποτελέσματα.
 
Μου είχε πει ένας ότι δεν θα ξαναβγεί.Το είχα γράψει κι εδώ όταν μου το 'πε!
Ωραίο φυσίγγια από μια εταιρία που μάλλον δεν την ενδιέφερε ποτέ η εγχώρια αγορά αν κρίνω από τις τιμές που πουλούσε χρόνια τώρα.
 
Νομίζω,ότι το έψαχνε ο Χρύσανθος @kurtzhaar αυτό.
https://gunandknifeclassics.gr/rottweil-waidmannsheil/
Σε ευχαριστω αδερφε αλλα ειμαι Κυπρο
Δεν γινονται αποστολες φυσιγγιων
Επιπλεον εγω το ριχνω σε νουμερο 5 και 6
Ξερω το θεωρειτε υπερβολη πολλα παιδια και το σεβομαι αλλα κατι ξερω παραπανω για τον τοπο μου , τα κυνηγια του(μικτο κυνηγι περδικας λαγου) και τα θελω του οπως εχουν γινει σημερα
 
Σε ευχαριστω αδερφε αλλα ειμαι Κυπρο
Δεν γινονται αποστολες φυσιγγιων
Επιπλεον εγω το ριχνω σε νουμερο 5 και 6
Ξερω το θεωρειτε υπερβολη πολλα παιδια και το σεβομαι αλλα κατι ξερω παραπανω για τον τοπο μου , τα κυνηγια του(μικτο κυνηγι περδικας λαγου) και τα θελω του οπως εχουν γινει σημερα
Θες ένα το ειδιο και πόλη καλητερο,αλά ειδιογωμοση
 
Θες ένα το ειδιο και πόλη καλητερο,αλά ειδιογωμοση
Για να με ειλικρινης στο μυαλο μου εισαι
Απορω μαλιστα που δεν το χει κανει ακομη κανενας αλλος και να το παρουσιασει ,ουτε καν καν καποιος στο εμποριο εστω και με πλαστικο καλυκα
Τουλαχιστον δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου

Με F2 ειναι σωστα;
 
Back
Top