Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γενικα μπηκε πολυ καλα ο μηνας .
Ειχαμε βροχες σε πολλες περιοχες ..
Ειχαμε αρκετο κρυο για την εποχη στις περιοχες αναχωρησης αλλα και στις ενδιάμεσες..
Κρυο που λιγο πολυ παραμένει,και ειναι αρκετα σπανιο ...
Ειχαμε εμφανίσεις..
Ξεκίνησε καλα..

Η εμμονή του βορειου ρευματος απο τα μεσα Σεπτεμβρίου και μετα εως και τωρα τις περισσότερες μερες βοηθησε μεν αλλα ,ηταν και δεδομενο οτι θα αλλαξει σε μουχλοκαιρο ,τις μερες που θα ενδιαφέρουν παραπάνω..
Ειχα εκφράσει την ανησυχία μου αυτη μερες τώρα..
Δυστυχώς θα συμβεί..Ξεκινοντας απο 13 του μηνα και μετα ,με αγνωστη ληξη..
Τα σημερινά προγνωστικά μιλαμε ειναι τρομερη ταφοπλακα εως 20 του μηνα..
Μακαρι να το αλλαξουν και να μειωθουν οι μερες αυτες ...Μην πω και για παραπανω
Εχουμε 4 μερες ουσιαστικά με.λιγο ενδιαφέρον καιρο,εως την Παρασκευή αυτην την εβδομάδα,και πιστευω οτι θα γινουν καποιες μετακινησεις..

Υπομονή σε.ολους μας
 
Μετά από 20 χρόνια μαζί, αυτό που μου περιγράφεις, μπορεί να εκληφθεί και σαν ρομαντισμός. Η γκρίνια αν κρατάει λιγότερο από 5 λεπτά, θεωρείτε καλημέρα! Την πιο σωστή κουβέντα για τον γάμο, την άκουσα δυστυχώς, λίγο καιρό, αφότου παντρεύτηκα. "Θες να δεις την γυναίκα σου σε 20 χρόνια από τώρα; Δες την πεθερά σου." Ισχύει για τους περισσότερους!
Και εγώ αυτό εφαρμοσα, είδα τη πεθερά μου είδα και που έχει περιουσια τα καλυτερα καρτερια για τρυγόνια και για φασσα και λέω στη γυναίκα μου " Σε παντρευομαι χωρίς δεύτερη σκέψη " 🤣🤣
 
@periklis-ath Στην απιθανη περιπτωση που εβγαινε αυτο (χιονοκαλυψη για οσους δεν ξερουν) , τι θα σημανει για εμας? Καλο? Κακο?View attachment 80628
Βρε θα καεις στο τέλος..
13 μέρες μετα ...🤣🤣🤣...

Βαλε θερμοκρασιες εδαφους που δινει εκεινη την μερα να δεις διαφορες βορα νοτου ..

Τραγωδία το gfs για 13-20 του μηνα ..
Βασικα ολα τα μοντελα
 
@periklis-ath Στην απιθανη περιπτωση που εβγαινε αυτο (χιονοκαλυψη για οσους δεν ξερουν) , τι θα σημανει για εμας? Καλο? Κακο?View attachment 80628
Βλέπεις μακριά εσύ....μαζί σού και εγώ.. 🙂
 

Attachments

  • 20231010_200247.jpg
    20231010_200247.jpg
    217,4 KB · Προβολές: 20
Ας καψει το 13 20 και ας μας δωσει 23/10 μεχρι 10/11!!! Ρε συ ποτε ηταν μια 28η Οκτωβρη που ειχε γινει του κουτρουλη ο γαμος????? Αρχες δεκαετιας 2000.
Το μεγαλο μπαμ ηταν τοτε..
Απο τις ελάχιστες φορες που μπηκαν με πολυ αερα και κακοκαιρια γενικοτερα
Ολος ο μήνας ηταν χαλια και δεν ειχε περασει τιπτ ..
 

Attachments

  • CFSR_1_2003102806_2.png
    CFSR_1_2003102806_2.png
    62,5 KB · Προβολές: 23
Βλέπεις μακριά εσύ....μαζί σού και εγώ.. 🙂
Αφου σας αρεσουν αυτα να πω ,οτι οταν πλαγιαζει ετσι ο αυλωνας (το κρυο που κατεβαινει) δημιουργεί διαταραχες στην Μεσόγειο..
Εμεις σε αυτον τον χαρτη θα έχουμε βροχες και γενικα κλειστο καιρο..

Οι φασσες παντως θα εμπαιναν ,μιας και δεν εχουν τετοια θεματα..🫣🫣
 
Αφου σας αρεσουν αυτα να πω ,οτι οταν πλαγιαζει ετσι ο αυλωνας (το κρυο που κατεβαινει) δημιουργεί διαταραχες στην Μεσόγειο..
Εμεις σε αυτον τον χαρτη θα έχουμε βροχες και γενικα κλειστο καιρο..

Οι φασσες παντως θα εμπαιναν ,μιας και δεν εχουν τετοια θεματα..🫣🫣
Περικλή..ξέρω είναι μακριά...αλλά το παλεύει από πιο πριν...κάτσε μην επικρατήσουν η δυτική άνεμοι και έρθει πιο ομαλά χωρίς διαταραχές...γιατί δεν δείχνει πολύ ζέστη στην Ελλάδα για να δημιουργηθούν βροχές...το μόνο που δείχνει όντως συννεφιά..θα δείξει σίγουρα την επόμενη Τρίτη Τετάρτη τι θα γίνει...έχει δημιουργηθεί η συνθήκη εφέτος πιο βόρεια...μπορεί να διώξει γρήγορα τον νότια...
 
Περικλή..ξέρω είναι μακριά...αλλά το παλεύει από πιο πριν...κάτσε μην επικρατήσουν η δυτική άνεμοι και έρθει πιο ομαλά χωρίς διαταραχές...γιατί δεν δείχνει πολύ ζέστη στην Ελλάδα για να δημιουργηθούν βροχές...το μόνο που δείχνει όντως συννεφιά..θα δείξει σίγουρα την επόμενη Τρίτη Τετάρτη τι θα γίνει...έχει δημιουργηθεί η συνθήκη εφέτος πιο βόρεια...μπορεί να διώξει γρήγορα τον νότια...
Το μονο καλο φετος ειναι οτι εχει κρυες διαθέσεις στην βόρεια Ευρώπη..

Ειμαστε πολυ οριακα το κρυο να φυγει δυτικα και σε εμας να βρεχει παπουτσια...
 
Βροχές Πότε θα έχουμε? Πότε δείχνει?
Μην βιάζεσαι και εσυ.
Οσο κοντα ειναι οι βοριαδες τοσο κοντα ειναι και οι βροχες ..
Οταν λεμε βροχες μιλαμε για οργανωμένη κακοκαιρια και οχι μπόρες σαν τις σημερινές σε καποιες περιοχες.

Υπομονη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top