Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μην βιάζεσαι και εσυ.
Οσο κοντα ειναι οι βοριαδες τοσο κοντα ειναι και οι βροχες ..
Οταν λεμε βροχες μιλαμε για οργανωμένη κακοκαιρια και οχι μπόρες σαν τις σημερινές σε καποιες περιοχες.

Υπομονη
Μόνο άμα βρέξει θα τα κόψει τα πουλιά, πότε βλέπεις βροχές?
 
Για να το μαζεψουμε λιγο το θεμα γιατι ξεφύγαμε παλι ..
Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή θα μας δείξει τι εκανε η ψυχρη εισβολή και ποσο βοήθησε να διαλέξουν τον δικο μας δρομο.
Μας ενδιαφέρει κάτι απλωμένο σε.ολη την χωρα ,και οχι τοσο οι αριθμοί...

Απο εκει και περα ξαναλεω 14 και μετά θα εχουμε πολυ κακες συνθήκες και σε εμας αλλα και βορειότερα για καποια μετακίνηση...
Το τελος αυτης της κατάστασης ειναι ακομα άγνωστο..
Το γνωστό ειναι οτι θα παμε σε νοτιο νοτιοδυτικο ρευμα στο μεγαλύτερο μερος της Ευρώπης...
Αυτα απο εμένα...
 
Για να το μαζεψουμε λιγο το θεμα γιατι ξεφύγαμε παλι ..
Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή θα μας δείξει τι εκανε η ψυχρη εισβολή και ποσο βοήθησε να διαλέξουν τον δικο μας δρομο.
Μας ενδιαφέρει κάτι απλωμένο σε.ολη την χωρα ,και οχι τοσο οι αριθμοί...

Απο εκει και περα ξαναλεω 14 και μετά θα εχουμε πολυ κακες συνθήκες και σε εμας αλλα και βορειότερα για καποια μετακίνηση...
Το τελος αυτης της κατάστασης ειναι ακομα άγνωστο..
Το γνωστό ειναι οτι θα παμε σε νοτιο νοτιοδυτικο ρευμα στο μεγαλύτερο μερος της Ευρώπης...
Αυτα απο εμένα...
Πάντως νομίζω ότι εναι κύμα με ψύχος δείχνει να κάθεται Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη την επόμενη εβδομάδα.. πιο πάνω απο εμάς...που όπως είπες αυτές η διαταραχές φέρνουν βροχές.. όχι σοβαρές αλλά βροχές..
Μπορεί να αποδειχθεί πολύ καλό.. τέλος εβδομάδας θα είναι πιο ξεκάθαρη η κατάσταση...
 
Μην βιάζεσαι και εσυ.
Οσο κοντα ειναι οι βοριαδες τοσο κοντα ειναι και οι βροχες ..
Οταν λεμε βροχες μιλαμε για οργανωμένη κακοκαιρια και οχι μπόρες σαν τις σημερινές σε καποιες περιοχες.

Υπομονη
Εγω παντος ρε φίλε, ηλικρινα σου βγαζω το καπέλο....ουτε τα ματια μου δε ξερω να βγαλω με τετοιους χαρτες!!!
Τα αναλύεις με λεπτομερια.....shake hands.
 
Περικλή μπορείς να συγκρίνεις με πέρσι τέτοια εποχή..τι υπήρχε...είναι για την επόμενη Τρίτη..κοίτα θερμοκρασία αέρα στο 500 ..ο υετός που δείχνει δεν είναι κάτι σοβαρό..σωστά
Να είμαι αισιόδοξος...τα βλέπω σωστά..?
 
Περικλή μπορείς να συγκρίνεις με πέρσι τέτοια εποχή..τι υπήρχε...είναι για την επόμενη Τρίτη..κοίτα θερμοκρασία αέρα στο 500 ..ο υετός που δείχνει δεν είναι κάτι σοβαρό..σωστά
Να είμαι αισιόδοξος...τα βλέπω σωστά..?
Οχι μονο σε σχεση με περυσι ..
Το φετινο κρυο που μπαινει και δειχνει να μενει κιολας στα βορεια ,μας παει αρκετα πισω ..
Θα το κοιταξω αλλα απο μνημης τοσο κρυο το 16 ειχε ξανα σιγουρα ..
Το 21 εκανε ενα κατεβασμα στα μεσα του μηνα ,οπου εδωσε και ενα μεγαλο περασμα και μετα ,τιπτ, μετα ανεβασε κατακόρυφα θερμοκρασία...

Το 500ρι δεν μας ενδιαφέρει σε αυτήν την φαση ,τα 850 μας νοιάζουν για τα περασματα..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top