Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Άααα κ βγει κανας καιρος σαν του '16.....ειμαι κ 15' απο τη γκιόλα πλέον...ωχ...θα "αποκοιμιεμαι" καθε πρωί ολως τυχαιως για τη δουλειά....χα χα....
Ηταν ψυχρος ο Οκτώβριος του 16 για κεντρική και βορεια Ευρωπη..
Εχω φαει τα ματια μου σε εκείνον τον μηνα τοτε ..
3 περασματα ειχε δωσει και τιπτ δεν ηταν τυχαίο φυσικα...
Μοιαζει αρκετα αλλα διαφερει και σε πολλα...
 
Για να καψω λιγο ακομα τον @Kostas ContraDosi
Το διάγραμμα για την Μοσχα στα 850.
Ξεκιναει σημερα στα -7 -8 στα 850 ανεβαινει με μια μικρη καθοδο 14 ,για να πιασει νταβανι 17 18 του μηνα..
Και μετα τραβάνε την κατηφόρα παλι..
Δεδομένο οτι θα εχουμε δεύτερη είσοδο κρυου εκει...
Με μεσο ορο ensables να ειναι απο 18 του μηνα στο -5 (χοντρη ασπρη γραμμη)
Ενω μεσος ορος 30ετιας να ειναι κοντα στο 0
Για Οκτωβριο ειναι πολυ καλο..
 

Attachments

  • ecmwf-moscow-ru-556n-376.jpeg
    ecmwf-moscow-ru-556n-376.jpeg
    191 KB · Προβολές: 18
Για να καψω λιγο ακομα τον @Kostas ContraDosi
Το διάγραμμα για την Μοσχα στα 850.
Ξεκιναει σημερα στα -7 -8 στα 850 ανεβαινει με μια μικρη καθοδο 14 ,για να πιασει νταβανι 17 18 του μηνα..
Και μετα τραβάνε την κατηφόρα παλι..
Δεδομένο οτι θα εχουμε δεύτερη είσοδο κρυου εκει...
Με μεσο ορο ensables να ειναι απο 18 του μηνα στο -5 (χοντρη ασπρη γραμμη)
Ενω μεσος ορος 30ετιας να ειναι κοντα στο 0
Για Οκτωβριο ειναι πολυ καλο..
Ποια Μοσχα φιλε μου??? Εδω , Ελλαδιτσα , Οκτωβριανο χιονι εβγαλε το Αμερικανικο.... Με τον ενα η τον αλλο τροπο παντως θα καουν πολλες μερες περασματων δυστυχως.01-53-53-276-780GR.GIF.e9f730bb6f384ad5b8b5854c36c48c8e.gif
 
Για να καψω λιγο ακομα τον @Kostas ContraDosi
Το διάγραμμα για την Μοσχα στα 850.
Ξεκιναει σημερα στα -7 -8 στα 850 ανεβαινει με μια μικρη καθοδο 14 ,για να πιασει νταβανι 17 18 του μηνα..
Και μετα τραβάνε την κατηφόρα παλι..
Δεδομένο οτι θα εχουμε δεύτερη είσοδο κρυου εκει...
Με μεσο ορο ensables να ειναι απο 18 του μηνα στο -5 (χοντρη ασπρη γραμμη)
Ενω μεσος ορος 30ετιας να ειναι κοντα στο 0
Για Οκτωβριο ειναι πολυ καλο..
Τώρα μας έκαψες όλους.....κοίταγα μόνο 500αρι...πάρε Τώρα και ενα 850 ....να επαληθευτεί αυτό που λες...πιο πάνω.
Μας ευνοεί σε σχέση με Τουρκία νομίζω.

Στην Μόσχα τα χιόνια κοντευουν να μπούνε στο κέντρο...μέχρι στιγμής είναι στα πεδινά τριγύρω τις...
Βέβαια εδώ σε εμας μάς ενδιαφέρει το κρύο που κάθεται από πάνω από την βόρεια Ελλάδα να κατέβει λίγο...

150.gif
 
Ποια Μοσχα φιλε μου??? Εδω , Ελλαδιτσα , Οκτωβριανο χιονι εβγαλε το Αμερικανικο.... Με τον ενα η τον αλλο τροπο παντως θα καουν πολλες μερες περασματων δυστυχως.View attachment 80667
Δημήτρη...αυτή είναι η πρόβλεψη για αν το κρύο κατέβει πολυ πιο χαμηλά σε εμας...δεν νομίζω να πέσουν μέσα ..
Εφέτος όλοι οι δρόμοι οδηγούν Ελλάδα...
Έχω βάλει χαρτάκι έξω από μια αποθήκη τις πυρκαλ.. για να κρατήσω σειρά..😝
 
Περικλή...για να μην ανεβάζω χάρτες.. κοίτα σε παρακαλώ 21του μήνα καιρό και πρόγνωση ..θερμοκρασίες από πάνω μάς ....και την κατεύθυνση του αέρα Ιταλία..Τουρκία και εμάς..🙃...
Έχουν κλείσει τις πόρτες και μένει ανοιχτά μόνο σε μάς
Να σηκωθούμε από τα κρεβάτια τα μπαούλα και τις ντιβανοκασελες..😀
 
Περικλή...για να μην ανεβάζω χάρτες.. κοίτα σε παρακαλώ 21του μήνα καιρό και πρόγνωση ..θερμοκρασίες από πάνω μάς ....και την κατεύθυνση του αέρα Ιταλία..Τουρκία και εμάς..🙃...
Έχουν κλείσει τις πόρτες και μένει ανοιχτά μόνο σε μάς
Να σηκωθούμε από τα κρεβάτια τα μπαούλα και τις ντιβανοκασελες..😀
Ωρε και η 28η Οκτωβρίου θα κατσω 2ήμεροοοοοοοοοοοο φέτος γιατι πεφτει Σάββατοοοο........
 
Δημήτρη...αυτή είναι η πρόβλεψη για αν το κρύο κατέβει πολυ πιο χαμηλά σε εμας...δεν νομίζω να πέσουν μέσα ..
Εφέτος όλοι οι δρόμοι οδηγούν Ελλάδα...
Έχω βάλει χαρτάκι έξω από μια αποθήκη τις πυρκαλ.. για να κρατήσω σειρά..😝
Τα χιονια σε 2 τρεξιματα τα εκανε καυσωνα..... Αρχιζω να χανω την αισιοδοξια μου μερα με την μερα.
 
Ξερει ο Ερντι τι λεει. Με τακηΜητσο πρωθυπουργο εχουμε καει πολλες φορες , εχουμε πνιγει αλλες τοσες , ειχαμε 25 μερες καυσωνα , ειχαμε σεισμους και καταποντισμους. Το μονο που δεν μας εχει βρει ειναι 2 μετρα χιονι στο Συνταγμα και 3 μετρα στην Αριστοτελους. Ενα μηνα να κυκλοφοραμε με σκι και ελκυθρα..... Ερχεται...
 
Περικλή...για να μην ανεβάζω χάρτες.. κοίτα σε παρακαλώ 21του μήνα καιρό και πρόγνωση ..θερμοκρασίες από πάνω μάς ....και την κατεύθυνση του αέρα Ιταλία..Τουρκία και εμάς..🙃...
Έχουν κλείσει τις πόρτες και μένει ανοιχτά μόνο σε μάς
Να σηκωθούμε από τα κρεβάτια τα μπαούλα και τις ντιβανοκασελες..😀
Εαν τα πράγματα πανε οπως τρεχει το. icon τωρα στις 180 ωρες θα βγω στο μπαλκονι να ντουφεκαω..
Πρεπει το χαμηλο της ισπανιας να παει χαμηλα να μην απλωθει πανω μας , και να δώσει χωρο στον Υ να φτασει Σκανδιναβία...
Εχει δρομο ακομα..

Αλλα ετσι οπως ειναι τωρα ,ειναι σκληρό ντερμπι...
 
Εαν τα πράγματα πανε οπως τρεχει το. icon τωρα στις 180 ωρες θα βγω στο μπαλκονι να ντουφεκαω..
Πρεπει το χαμηλο της ισπανιας να παει χαμηλα να μην απλωθει πανω μας , και να δώσει χωρο στον Υ να φτασει Σκανδιναβία...
Εχει δρομο ακομα..

Αλλα ετσι οπως ειναι τωρα ,ειναι σκληρό ντερμπι...
Τραβα ρε να το φερουμε πανω μας γαμωτη μου. Αν παω και σφαξω ενα μαυρο κοκορι στις θεοτητες του καιρου θα βοηθησει λες??? Για μα μην παει χαμενο 6α το δωσουμε στον @Alex37....
 
Τραβα ρε να το φερουμε πανω μας γαμωτη μου. Αν παω και σφαξω ενα μαυρο κοκορι στις θεοτητες του καιρου θα βοηθησει λες??? Για μα μην παει χαμενο 6α το δωσουμε στον @Alex37....
Σφάξε ένα ζυγούρι και θα έρθω να σου πω τι να το κάνουμε.
 
Τραβα ρε να το φερουμε πανω μας γαμωτη μου. Αν παω και σφαξω ενα μαυρο κοκορι στις θεοτητες του καιρου θα βοηθησει λες??? Για μα μην παει χαμενο 6α το δωσουμε στον @Alex37....
Τι να του κανει του αλεκου το κοκορι;κοψε καμια γουρνοπουλα να δεις
 
Εαν τα πράγματα πανε οπως τρεχει το. icon τωρα στις 180 ωρες θα βγω στο μπαλκονι να ντουφεκαω..
Πρεπει το χαμηλο της ισπανιας να παει χαμηλα να μην απλωθει πανω μας , και να δώσει χωρο στον Υ να φτασει Σκανδιναβία...
Εχει δρομο ακομα..

Αλλα ετσι οπως ειναι τωρα ,ειναι σκληρό ντερμπι...
Δεν ξέρω για ντέρμπι ....αλλά ετοιμάσου, εγώ διπλασίασα τις προμήθειες σε τρόφιμα....😄
Όσο καιρό τώρα Σεπτέβριο Οκτώβριο το παρακολουθώ δεν έχει πέσει έξω πάντως...και δεν είναι και για πολύ μακριά η πρόγνωση ...μια βδομαδουλα...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top