Φερ' το στα μέτρα σου...

Γίνανε αγγλάκια και αυτοί τι σημαίνει μόνο δίκανα γιατί με ένα αυτογεμες χαλάς την εικόνα.
Θύματα ψάχνουν.. αλλα έχασαν την 150αρα την άδεια και τα δισκάκια και φυσίγγια τούς που θα αγόραζα
 
Μονο δικαννα είπαν τέλος πάντων δεν πρόκειται να ασχοληθώ παλι.
Για καθίστε ρε παιδιά... Έχω πάει σε τόσα παγκόσμια πρωταθλήματα και έριχναν και με καραμπίνες, η προπόνηση στα Γιάννενα τους πείραξε;

Υπάρχει μία παράγραφος που λέει ότι οι καραμπίνες επιτρέπονται αρκεί ο εξολκευόμενος κάλυκας να μην ενοχλεί τον διπλανό σκοπευτή.
 
Για καθίστε ρε παιδιά... Έχω πάει σε τόσα παγκόσμια πρωταθλήματα και έριχναν και με καραμπίνες, η προπόνηση στα Γιάννενα τους πείραξε;

Υπάρχει μία παράγραφος που λέει ότι οι καραμπίνες επιτρέπονται αρκεί ο εξολκευόμενος κάλυκας να μην ενοχλεί τον διπλανό σκοπευτή.
Είμαι 100% σίγουρος ότι αν ρωτήσεις τον υπεύθυνο για τους κανονισμούς των αγωνισμάτων, τους ξέρει στο περίπου.
 
Αυτές τις μαλακίες κάνουν και στο τέλος δε θα πατάει κανένας. Λες και σου κάνουν χάρη.
Το είχαν κλείσει κάτι χρόνια αφού δεν πάταγε κάνεις πάλι έτσι θα γίνει.
Για καθίστε ρε παιδιά... Έχω πάει σε τόσα παγκόσμια πρωταθλήματα και έριχναν και με καραμπίνες, η προπόνηση στα Γιάννενα τους πείραξε;

Υπάρχει μία παράγραφος που λέει ότι οι καραμπίνες επιτρέπονται αρκεί ο εξολκευόμενος κάλυκας να μην ενοχλεί τον διπλανό σκοπευτή.
Δεν είναι Γιάννενα
Είμαι 100% σίγουρος ότι αν ρωτήσεις τον υπεύθυνο για τους κανονισμούς των αγωνισμάτων, τους ξέρει στο περίπου.
Μονο στο περίπου 👍
 
Στο Χαιδαρι που παω και ρωτησα, αν ειναι η καραμπινα με ΑΚΚΟ, πρεπει να εχει μειωτηρα στην αποθηκη, φυσιγγια δικα μου και πληρωνω αν θυμαμαι καλα 20 ευρα για να ριχνω χαβαλε μιας και δεν εχει εκτοξευτη για πιατακια και αναλογο χωρο.
 
Στο Χαιδαρι που παω και ρωτησα, αν ειναι η καραμπινα με ΑΚΚΟ, πρεπει να εχει μειωτηρα στην αποθηκη, φυσιγγια δικα μου και πληρωνω αν θυμαμαι καλα 20 ευρα για να ριχνω χαβαλε μιας και δεν εχει εκτοξευτη για πιατακια και αναλογο χωρο.
Αφού σε βολεύει το Χαϊδάρι, ο Σχιστός είναι δίπλα. Με 6 ευρώ η πούλα.
Σε ποιό σύλλογο ρώτησες για το Χαϊδάρι;
 
Αφού σε βολεύει το Χαϊδάρι, ο Σχιστός είναι δίπλα. Με 6 ευρώ η πούλα.
Σε ποιό σύλλογο ρώτησες για το Χαϊδάρι;
Δεν ριχνω με καραμπινα συχνα, πιο πολυ ριχνω με πιστολι και στο Σχιστο δεν εχει πιστολια.
Στο Χαιδαρι ριχνουν κυριως με ραβδωτα, πιο πολυ πιστολια και μερικα τουφεκια.
Καποιοι συλλογοι εχουν και καμια καραμπινα, οχι ολοι.
 
Για καθίστε ρε παιδιά... Έχω πάει σε τόσα παγκόσμια πρωταθλήματα και έριχναν και με καραμπίνες, η προπόνηση στα Γιάννενα τους πείραξε;

Υπάρχει μία παράγραφος που λέει ότι οι καραμπίνες επιτρέπονται αρκεί ο εξολκευόμενος κάλυκας να μην ενοχλεί τον διπλανό σκοπευτή.
Εδώ είναι ο κανονισμός. Μηχανισμό πάνω σε καραμπίνα δεν έχω δει ποτέ βέβαια. Το μόνο που έχω δει και μάλιστα στο περσινό παγκόσμιο στα Ψαχνά ήταν η τοποθέτηση ενός χαρτονιού πάνω από το κλείστρο. Οπουδήποτε αλλού έριχναν κανονικά χωρίς καμία προσθήκη στο όπλο.
 

Attachments

  • Screenshot_2024-09-12-17-24-41-600_com.mi.globalbrowser-edit.jpg
    Screenshot_2024-09-12-17-24-41-600_com.mi.globalbrowser-edit.jpg
    65,8 KB · Προβολές: 29
Την δικαιολογία ότι δεν μπορεί με καραμπίνα να πάει σκοπευτηριο να την είπαν για να τον διώξουν δε την βάζουμε στο παιχνίδι??
ΤΣΠ back στο φερτο στα μετρα σου!!
Δεν συμφερει τους συλλογους που ασχολουνται με ραβδωτα, να πας με καραμπινα δικια σου, αν εχουν να σου πουλησουν φυσιγγια δεν εχουν προβλημα αλλα τους ''χαλαει'' τον συνολικο αριθμο των πυρομαχικων που μπορουν να εχουν και εχουν μεγαλυτερο κερδος απο τις σφαιρες.
Σε σκοπευτηρια με πηλινο στοχο μπορεις να πας εφοσον εχεις καρτα ΣΚΟΕ.Εμμεσα γινεται διαχωρισμος σκοπευτηριων. εν μερη ειναι λογικο.
 
Εδώ είναι ο κανονισμός. Μηχανισμό πάνω σε καραμπίνα δεν έχω δει ποτέ βέβαια. Το μόνο που έχω δει και μάλιστα στο περσινό παγκόσμιο στα Ψαχνά ήταν η τοποθέτηση ενός χαρτονιού πάνω από το κλείστρο. Οπουδήποτε αλλού έριχναν κανονικά χωρίς καμία προσθήκη στο όπλο.
Porting drilling τι είναι; ; και απαγορεύεται
 
Την δικαιολογία ότι δεν μπορεί με καραμπίνα να πάει σκοπευτηριο να την είπαν για να τον διώξουν δε την βάζουμε στο παιχνίδι??
ΤΣΠ back στο φερτο στα μετρα σου!!
Οχι γιατί μου είπε έχει εδώ δίκαννα να ρίξεις κάτι σαραβαλιασμενα beretta 686 που τα δίνουν σε μια γιορτή που κάνουν του Άγιο Θοδωρα με 15€ φυσίγγια και πουλες και του λέω ούτε το δίκανο μου κάνει στα μέτρα και ούτε θα προπονηθω που θέλω με το όπλο μου και η απάντηση ήταν πάρε δίκανο
 
Porting drilling τι είναι; ; και απαγορεύεται
Drilling ειναι κατηγορία τρικαννων όπλων (δύο λείες και μία ραβδωτή). Το porting στο ελληνικό κείμενο είναι παρερμηνεία του μεταφραστή. Αμέσως μετά διορθώθηκε. Απλά εγώ έπεσα τυχαία στη συγκεκριμένη έκδοση του κανονισμού. ΔΕΝ απαγορεύεται εννοείται το porting!
 

Τελικά υπάρχει και άλλη καραμπίνα με ρυθμιζομενο είδη με πειραν στο ψιλό τα φιλαράκια να σου πετάξουμε κανα δισκάκι; ;;;
Παντός οπτικά εμενα μου αρέσει 😇
Θα επρεπε να ηταν με ρυθμιζομενο ολα τα οπλα απο το εργοστασιο
Και τα δικανα ολα
Εχουμε 2024
 
Back
Top