Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ποια δεν είναι αξιόλογα τότε❓
Από αυτά που είχα κανένα. Αν ρωτάς την άποψη μου για όλα τα άλλα της αγοράς υπάρχουν κάποια που δε θα τα κοίταγα γιατί θα προτιμούσα κάτι παρόμοιο άλλης εταιρείας λόγω καλυτερης υποστήριξης και κάποια για τα οποία τα αρνητικά σχόλια είναι πάρα πολλα και κάτι τουρκικά που είναι εντελώς τζανγκ και τα έχω δει ο ιδιος
 
Όταν σου έχουν πει τρεις γνωστοί σου γιατί το έχουν δει ότι το συγκεκριμένο τουφέκι είχε κάποιο πρόβλημα στο κοντακι και ράγισε τα κοντάκια είσαι πιο διστακτικός. Ειδικά όταν πας στο κατάστημα να το δεις και βλέπεις ότι ο ιδιοκτήτης έχει ακριβώς το ίδιο και του έχει βάλει κοντάκι από comfort της benelli Σε κάνει ακόμα πιο καχύποπτο. Και όταν ρώτησα μου είπανε έχει ένα προβληματάκι και το έχουν διορθώσει τώρα έχουν βάλει ένα παξιμάδι κάπου σε μία βίδα κάτι τέτοιο.
 
ξέρετε ΠΩΣ η Beretta εξαγόρασε την Benelli ;;;;;
ΑΓΟΡΑΣΕ το ΠΟΣΟΣΤΟ της BREDA επί της Μπενέλλι

Δεν είναι τοσο απλά τα πράγματα στις εξαγορες κ συγχωνεύσεις εταιρειων Μαριε... Επειδή τσακιζω κατι καλαμαρακια με Πλωμάρι, θα το αναλυσω αλλη φορα.... Χικ
 
Όταν σου έχουν πει τρεις γνωστοί σου γιατί το έχουν δει ότι το συγκεκριμένο τουφέκι είχε κάποιο πρόβλημα στο κοντακι και ράγισε τα κοντάκια είσαι πιο διστακτικός. Ειδικά όταν πας στο κατάστημα να το δεις και βλέπεις ότι ο ιδιοκτήτης έχει ακριβώς το ίδιο και του έχει βάλει κοντάκι από comfort της benelli Σε κάνει ακόμα πιο καχύποπτο. Και όταν ρώτησα μου είπανε έχει ένα προβληματάκι και το έχουν διορθώσει τώρα έχουν βάλει ένα παξιμάδι κάπου σε μία βίδα κάτι τέτοιο.
Αυτή είναι μια περίπτωση που έχεις στοιχεία και δε λες αερολογιες.
 
Κοίταξε να δεις αερολογίες δεν λέω ποτέ όταν γράφω, γράφω από προσωπικές εμπειρίες από εμπειρίες φίλους μου που κυνηγάω μαζί και τα έχω δει με τα μάτια μου και 1-2 άτομα που τα εμπιστεύομαι σε αυτό που θα πουν.Προκατειλημμένος δεν είμαι με καμιά μάρκα από όπλα όπως έχεις καταλάβει, είμαι λίγο με τι FABARM Γιατί την έχω πατήσει Και επειδή την έχω πατήσει δεν κάνω πειράματα εύκολα πια με 1500 € plus. Και για τα Μπρέντα είναι η γνώμη μου που μπορεί να μην είναι σωστή αλλά ετσι το κατάλαβα εγώ και το αντιλήφθηκα όταν πήγα και είδα και τα δύο όπλα.
 
Κοίταξε να δεις αερολογίες δεν λέω ποτέ όταν γράφω γράφω από προσωπικές εμπειρίες από εμπειρίες φίλους μου που κυνηγάω μαζί και τα έχω δει με τα μάτια μου και 1-2 άτομα που τα εμπιστεύομαι σε αυτό που θα πουν.Προκατειλημμένος δεν είμαι με καμιά μάρκα από όπλα όπως έχεις καταλάβει, είμαι λίγο με τι FABARM Γιατί την έχω πατήσει Και επειδή την έχω πατήσει δεν κάνω πειράματα εύκολα πια με 1500 € plus. Και για τα Μπρέντα είναι η γνώμη μου που μπορεί να μην είναι σωστή αλλά ετσι το κατάλαβα εγώ και το αντιλήφθηκα όταν πήγα και είδα και τα δύο όπλα.
Παναγιώτη εγώ δε κατάλαβα να έχεις βγάλει ένα όπλο άχρηστο. Το ίδιο λέμε.
 
Άχρηστο όπλο δεν υπάρχει παιδια τώρα ότι και να λέμε απλά κάποια όπλα βγάζουνν κάποιο θεματακι που τις περισσότερες φορές επιδιορθώνεται όπως και κάποια όπλα βγάζουν ευκολότερα καλύτερες ντουφεκιες από κάποια άλλα που πρέπει να δοκιμάσεις κάνα δυο ντουζίνες φυσίγγια για να βρεις το κατάλληλο τους ,όταν όμως το βρεις και αυτά μια χαρά ριχνουν.Αν είσαι και ιδιογομωτης χτίζεις ότι θες και σε νερό σωλήνα.
 
Κι εγώ verney carron και fabarm δε ξαναπαίρνω. Δεν είναι άχρηστα όμως.
Το δε πρώτο με πίκρανε πολύ γιατί το γουσταρα πάρα πολύ. Ήμουν πολύ ενθουσιασμένος. Σιχαθηκα τόσο πολύ που μου έχει κοπεί η όρεξη για νέα αγορά. Σε άλλη περίπτωση θα είχα ήδη πάρει άλλο.
 
Άχρηστο όπλο δεν υπάρχει παιδια τώρα ότι και να λέμε απλά κάποια όπλα βγάζουνν κάποιο θεματακι που τις περισσότερες φορές επιδιορθώνεται όπως και κάποια όπλα βγάζουν ευκολότερα καλύτερες ντουφεκιες από κάποια άλλα που πρέπει να δοκιμάσεις κάνα δυο ντουζίνες φυσίγγια για να βρεις το κατάλληλο τους ,όταν όμως το βρεις και αυτά μια χαρά ριχνουν.Αν είσαι και ιδιογομωτης χτίζεις ότι θες και σε νερό σωλήνα.
Καλα μην το λες εγω ξερω τι τραβηξα με την fabarm στο πήγαινε ελα αντιπροσωπεία Λαμια συν το κόστος και οπλο δεν εγίνε ποτέ...
 
Καλα μην το λες εγω ξερω τι τραβηξα με την fabarm στο πήγαινε ελα αντιπροσωπεία Λαμια συν το κόστος και οπλο δεν εγίνε ποτέ...
Σαν κάτοχος Fabarm (καινούργιος) θα ήθελα κάποια στιγμή την ιστορία να μας την κανείς όταν έχεις χρόνο.
Στο Fabarm Team φυσικά.
 
Εννοείται οτι όταν απο κάποιο όπλο είσαι καμμένος αποφεύγεις την εταιρεία .Εγώ εχω γράψει άπειρες φορες εδώ ποσο ικανοποιημένος είμαι απο την xlr5 κι αυτός είναι και ο λόγος που ενώ αγόρασα την be diamond δεν την πούλησα. Τώρα άν αποδειχθεί καλύτερη η be diamond τότε μπορεί και να την πουλήσω....
 
Το δε πρώτο με πίκρανε πολύ γιατί το γουσταρα πάρα πολύ. Ήμουν πολύ ενθουσιασμένος. Σιχαθηκα τόσο πολύ που μου έχει κοπεί η όρεξη για νέα αγορά. Σε άλλη περίπτωση θα είχα ήδη πάρει άλλο.
Κωσταντη το ποζεδακι σου είχαν πει ότι δεν είχε θέμα, δούλεμα ήθελε για να πατήσει σωστά. Υπήρξε άλλο πρόβλημα;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top