Winchester Team

  • Thread starter Thread starter airman
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Το δικο μου το kicks IM σε σπειρωμα crio plus 17,75 για αυλο 18,3 βγαινει 0,55 σχεδον τριαρι αλλα για αυλο 18,4 βγαινει 0,65 που ειναι το σωστο για IM,μαλλον τα βγαζουν για αυλο 18,4 για τις benelli....οντως μπροστα κανει σαν καμπανα πρεπει να το μετρησεις λιγο πιο μεσα...
Crio plus και mobile βγαίνουν πάντα βάση του 18,4
 
Στα εργαλεία έχω σχετικό κόλλημα.
Θα πάρω πάντα το καλύτερο ...που μπορώ! 🙂
Και πολυ καλα κανεις,εγω ειμαι της φιλοσοφιας οτι αφου δεν ειμαι επαγγελματιας οποτε το εργαλειο δεν θα μου επιστρεψει τα λεφτα και δεν θα με βοηθησει να κανω πιο γρηγορα και πιο σωστα την επαγγελματικη μου εργασια διαλεγω πιο φθηνα αφου θα τα χρησιμοποιησω μια στο τοσο...Παρεμπιπτοντως το παχυμετρο απο τα lidl δινει μετρησεις ακριβειας αν κανεις σωστο μηδενισμο,τσεκαρισμενο με προτυπα πλακιδια μηκους,αλλα το πρωτο μετα απο χρονια οταν ανοιγες τις σιαγωνες αποτομα εβγαζε κατι τρελλες μετρησεις και πηγε στον καλαθο,πηρα αλλο ιδιο...
 
@Νικολας(ο mikros) @dim63 ευχαριστώ για την εξήγηση!

Έχω 3 carlson chokes για την SX-3:
Συνεπώς το XF -> είναι στη πραγματικότητα F
το IM -> είναι στη πραγματικότητα M
το Μ όμως δίνει λίιιγο μεγαλύτερη κατανομή που ίσως πλησιάζει το LM (το ιδιαίτερο της "παρέας")
Σωστά;
Τι αυλό εχει η 155 ;
 
Παιδιά!!!
Το "18,3" μπορεί να είναι π.χ. από 18,25 εως 18,34 και το "18,4" από 18,35 έως 18,44.
Αλλη η διαφορα ενος "18,3" με 18,25 από ενα "18,4" με 18,44 (μεγαλη διαφορά, σχεδόν 0,20)
και άλλη ενος "18,3" με 18,34 από ενα "18,4" με 18,35 (ελαχιστη διαφορά 0,01).
Ας είμαστε λιγοτερο απόλυτοι με τις συσφίξεις των τσοκς. Οποιος μπορεί να "δεί" τις συγκεντρωσεις του οπλου του με πολλές δοκιμές είναι ευτυχής. Οι άλλοι θα μείνουμε με τις εικόνες από σπουδαίες επιτυχίες και την προσωπική και υποκειμενική εντύπωσή μας.
 
Παιδιά!!!
Το "18,3" μπορεί να είναι π.χ. από 18,25 εως 18,34 και το "18,4" από 18,35 έως 18,44.
Αλλη η διαφορα ενος "18,3" με 18,25 από ενα "18,4" με 18,44 (μεγαλη διαφορά, σχεδόν 0,20)
και άλλη ενος "18,3" με 18,34 από ενα "18,4" με 18,35 (ελαχιστη διαφορά 0,01).
Ας είμαστε λιγοτερο απόλυτοι με τις συσφίξεις των τσοκς. Οποιος μπορεί να "δεί" τις συγκεντρωσεις του οπλου του με πολλές δοκιμές είναι ευτυχής. Οι άλλοι θα μείνουμε με τις εικόνες από σπουδαίες επιτυχίες και την προσωπική και υποκειμενική εντύπωσή μας.
Αυτή η διαδικασία με τις μετρήσεις είναι ατέρμονη και ψυχοφθόρα. Εγώ δεν ξανασχολούμαι.
 
Αυτή η διαδικασία με τις μετρήσεις είναι ατέρμονη και ψυχοφθόρα. Εγώ δεν ξανασχολούμαι.
Το ξέρουμε το έχουμε καταλάβει αλλάζεις οπλο ποιο εύκολα ποιος κάθετε τώρα να ασχολείται με αυτά τα μικρά σωληνάκια 😂😂😂
 
Xαλι μαυρο,λιγο λαδι ρε παιδια wiin.x3View attachment 91310View attachment 91311
Ε τι λες τώρα... Έβαλε προπερσι αυτό που είχε από το στρατό αλλά του τελείωσε και το μπουκαλάκι που θα κρατήσει 10 χρόνια είναι ακριβό. Μόλις αλλάξει λάδια στο αυτοκίνητο θα φυλάξει τα καμμένα να χει να πορεύεται.
 
Ε τι λες τώρα... Έβαλε προπερσι αυτό που είχε από το στρατό αλλά του τελείωσε και το μπουκαλάκι που θα κρατήσει 10 χρόνια είναι ακριβό. Μόλις αλλάξει λάδια στο αυτοκίνητο θα φυλάξει τα καμμένα να χει να πορεύεται.
Ζήλεψε την raniero testa και είπε να το αφήσει να γίνει λίγο κόκκινο με φυσικό τρόπο
 
Ε τι λες τώρα... Έβαλε προπερσι αυτό που είχε από το στρατό αλλά του τελείωσε και το μπουκαλάκι που θα κρατήσει 10 χρόνια είναι ακριβό. Μόλις αλλάξει λάδια στο αυτοκίνητο θα φυλάξει τα καμμένα να χει να πορεύεται.
Και αποτηγανιδια να έβαζε,δεν θα κολλούσε!
Απλά,δεν ασχολήθηκε!
 
Ο ορισμός του: "Έγώ κηνυγάω μόνο με 2*...έχω ΜΟΝΙΜΟ το τσοκακι πάνω" .exciting.

Βέβαια με αυτό το τρόπο αποκτάει κάποιος σταθερό τσοκάρισμα και δεν έχει να ανησυχεί μη τυχόν του ξελασκάρει...κάτι κερδίζουμε και κάτι χάνουμε σε αυτή τη ζωή πάντα!
Xαλι μαυρο,λιγο λαδι ρε παιδια wiin.x3View attachment 91310View attachment 91311
 
Αυτή η διαδικασία με τις μετρήσεις είναι ατέρμονη και ψυχοφθόρα. Εγώ δεν ξανασχολούμαι.
Κωστα ειναι πολυ ωραια συζητηση, αλλα κατα την αποψη μου, θεωρω οτι στην πραξη, στο κυνηγι δηλαδη, δεν εχει νοημα...
Ολα γινονται σχετικα γρηγορα και μην ξεχναμε το βασικοτερο, οτι κραταμε λειοκαννο στα χερια μας και το φυσιγγι
περιεχει ικανο αριθμο σκαγιων.
 
Back
Top